YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan İhsanoğlu'na eleştiri
Başbakan Erdoğan, Antalya'da düzenlenen mitingde "Ben icranın başı değilim, yolla, köprüyle ne işim var?" diyen Ekmeleddin İhsanoğlu'nu eleştirdi.
Başbakan Erdoğan'dan İhsanoğlu'na eleştiri
12 Temmuz 2014 / 18:45 Güncelleme: 12 Temmuz 2014 / 19:08

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "(Vizyon Belgesi'nin açıklandığı toplantı) Toplantının ardından özellikle sanatçılarımıza yönelik medyada, sosyal medyada bir linç kampanyası uygulamaya başladılar. Küfür, edebe, adaba uymayan, aile terbiyesinden yoksun hakaretler etmeye başladılar. Bunların demokratlığı bu kadar, bu insanlar burada tercihlerini bu şekilde yapacaklar diye bir şey yok ki, davet ettik, sağolsunlar onlar da davetimize icabet ettiler."

"Hiç çekinmeyin, hiç tedirgin olmayın"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Sanatçılarımıza sesleniyorum; hiç çekinmeyin, hiç tedirgin olmayın. Bize oy verip vermemek ayrı konu ama bir toplumun sanatçısına kendisi gibi düşünmüyor diye bu denli hakaret edenler nasipsizdir."

"Ölümle tehdit edildim"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Hani siz sanatçıları seviyordunuz?  Niçin böyle edep dışı, ahlak dışı yollara başvuruyorsunuz?  Sizin gibi düşünmeye veyahut gidecekleri yeri sizin belirlemenize bunlar tabi mi? Bunlar bu ülkenin en önde gelen sanatçıları, siz bu hakkı kendinizde nereden buluyorsunuz? Hani siz mahalle baskısı yapmıyordunuz?  Nedir bu mahalle baskısı?  Yıllardır ben buna maruz kaldım, ailemle maruz kaldım, ölümle tehdit edildim, cezaevinde tehdit edildim, hep bunu yaptılar, ama biz kefenimizi giyerek yola çıktığmızı için bunlara asla prim vermedik."

"Eski Türkiye'nin özlemi içindeler"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Bunlar yapmayı bilmezler, bunlar sadece ve sadece yıkmayı bilirler. Şu anda Ankara'da mahkeme kapılarında siyaset yapmaya çalışıyorlar. Milletin içinde değiller, neredeler?  YSK'nın önündeler, Anayasa Mahkemesinin önündeler, eski Türkiye'nin özlemi içindeler."

İhsanoğlu'na eleştiri

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Cumhurun başı, cumhurun her ihtiyacıyla ilgilenir. Adaylardan bir tanesi ne diyor; 'ben icranın başı değilim, yolla, köprüyle ne işim var' diyor. Öğrenecek, onları da öğrenecek. Bu ülkenin başı olacaksın, köprüyle, yolla alakan olmayacak, suyla alakan olmayacak, olur mu böyle bir şey?  Bizim işimiz eser üretmek, hizmet üretmek, yatırım yapmak, bu ülkeyi kalkındırmak, bu ülkeyi hak ettiği muassır medeniyet seviyesine ulaştırmaktır. Bir taraftan 'ekmek' diyeceksin, bir taraftan 'benim icrayla alakam yok' diyeceksin, bu nasıl iş? "

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

-Demokrasi, özgürlük artık hiç kimsenin tekelinde değidir

-Ankara'da mahkeme kapılarında siyaset yapmaya çalışıyorlar. Milletin içine çıkamıyorlar.

-Türkiye'yi 2023'de turizmde dünyanın 5. ülkesi haline getireceğiz

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler