YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan 'Gezi' sorusuna tokat gibi yanıt
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Alman Dış Politika Enstitüsünde, "21. Yüzyıl'da Türkiye, Avrupa ve Dünya" temalı konuşma yaptı.
Başbakan Erdoğan'dan 'Gezi' sorusuna tokat gibi yanıt
04 Şubat 2014 / 11:50 Güncelleme: 04 Şubat 2014 / 12:59

Alman Dış Politika Enstitüsünde "21. Yüzyılda Türkiye, Avrupa ve Dünya" temalı konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB üyelik sürecine ilişkin, "Esasen, dünyamızın son yıllarda şahit olduğu önemli hadiseler, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin önemini, Türkiye'nin AB üyesi olmasının hayatiyetini net bir şekilde ortaya koydu" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan'dan tokat gibi cevap!

Başbakan Erdoğan Gezi olaylarıyla ilgili bir soruya, "Şimdi gezi olaylarını söylüyorsunuz. Frankfurt'’taki, Hamburg’'daki eylemler yaşandı. Bizim polisimizde mukayese edilemeyecek şekilde görüntüler yaşandı. Bu görüntüler benim elimde var. Bunları nereye koyacaksınız?" dedi.

Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye ihtiyacı var

Başbakan Erdoğan, "Küresel finans krizi, Arap uyanışı, Suriye ve Mısır meseleleri başta olmak üzere çok sayıda gelişme, aslında Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne değil, Avrupa Birliği'nin Türkiye’ye olan ihtiyacını hepimizin görmesini sağladı" dedi.

Operasyon yorumu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul merkezli operasyona ilişkin,"Kararlı ve dik duruşumuz sayesinde, özellikle de halkımızın desteğiyle, bu saldırıyı da etkisiz hale getirdik" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

 "17 Aralık'ta Türkiye'de, ekonomiye, siyasi istikrara, demokratik kazanımlara yönelik yeni bir örgütlü saldırı yapılmak istendi. İki ay sonra, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler, Türkiye için tarihi nitelikte bir dönüm noktası olacak" 

"Tarih bize bunu yapma hakkını tanımıyor"

Erdoğan, Suriye konusunda da "Şu anda, Suriye içinde Yermuk'ta, bir şehrin topyekün cezalandırılmasını, bir şehrin bütünüyle açlık ve sefalete terkedilmiş olmasını hiç duymayabilirdik. Biz bunu yapmadık, yapamayız. Tarih, bize bunu yapma hakkı vermiyor" dedi.

Erdoğan, "Ortadoğu’da vicdanlar yaralandıkça, vicdanlardaki adalet duygusu zedelendikçe, bunun tüm dünyaya bedeli de ağır oluyor" şeklinde konuştu.

Erdoğan, "İşin en çirkin tarafı şudur. Şantajlarla, telefon dinlemeleriyle, özellikle ortam dinlemeleriyle, bütün bunların yanında görüntülemeyle birçok güvenlik mensubu, birçok yargı mensubu tehdit altına alınmıştır" dedi.

Putin'in sözlerine yanıt

Başbakan Erdoğan, "Ben Sayın Putin ile görüştüğümde 'Ben Beşşar Esed'in avukatı değilim diyor' ve bunu medya önünde söylüyor. Değilseniz o zaman gereğini yapalım" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Sistem, belli bir hareketin oluşturduğu, onların etkisiyle kurulmuş bir sistem değildir. Özellikle de yargı veyürütmenin güvenlik ayağında belli bir paslaşmanın olması, hükümete karşı eylem söz konusu.

- Yargı ve emniyetteki paralel yapılanma farklı bir sürecin içerisine girecektir.

- Şantajlarla, ortam dinlemeleriyle yargı ve emniyet mensubu tehdit altına alınmıştır.

- Bunları milletvekili arkadaşlarımıza da yaptılar. Buna müsade etmeyiz Bedeli ne olursa olsun çözüme kavuşturuyoruz

- 30 Mart bunun çözüm noktası olacaktır.

- Bedeli ne olursa olsun, bu iş çözüme kavuşturulacaktır

- Başbakanına her türlü hakareti yapabilen medya Türkiye'de var.

- Hapiste dediğiniz normal basın mensubu sayısı parmakların sayısını geçmez.

20:03
 // bi dur
ALLAH RAZI OLSUN SAYIN BAŞBAKANIMDAN RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞAALLAH liderliği nasıl yapılacağını biliyor rabbimin bir lutfu bu lider...
04 Şubat 2014 20:03
11:55
 // Akif
Dünyada böyle başka bir lider yok. Allah yolunu açık etsin sonuna kadar seninleyiz....
04 Şubat 2014 11:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler