YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan Filistinli kıza hediye
Başbakan Erdoğan, İsrailli askerlere kafa tutarak dünya gündemine oturan Filistinli cesur kız Ahed Tamimi ve ailesine çeşitli hediyeler verdi.
Başbakan Erdoğan'dan Filistinli kıza hediye
30 Aralık 2012 / 17:01 Güncelleme: 30 Aralık 2012 / 17:06

Temimi, Filistinlilerin Ramallah yakınlarındaki Nebi Salih köyünde, Yahudi yerleşim birimlerinin artırılmasına karşı düzenlenen gösteride, AA foto muhabiri tarafından ''İsrail askerine yumruğunu gösterirken'' fotoğraflanmıştı.

Gösteriye, Temimi ile birlikte çok sayıda Filistinli çocuk katılırken, AA foto muhabiri Kays Ebu Semra'nın, Temimi'nin ''İsrail askerine yumruğunu gösterirken'' çektiği fotoğraf tüm dünyada yankı buldu. Dünya kamuoyunda ''Cesur Kız'' olarak isimlendirilen Temimi, ağabeyinin İsrail askerleri tarafından gözaltına alınması nedeniyle İsrail askerine yumruk gösterdiğini ifade etmişti.

AA fotoğrafları sayesinde Türkiye kamuoyunda da tanınan Temimi, Başakşehir Belediyesi'nin ''Hanzala Cesaret Ödülü'' almış, aynı zamanda ''Filistin'de Çocuk Olmak'' isimli resim sergisinin açılışını yapmıştı.

Temimi, Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programda, ''İsrail askerlerine sağ elimle yumruğumu gösterdim. Filistin'i özgürleştireceğimi düşündüm'' demişti.

Kahvaltıda bir araya geldi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisiyle konuşma arzusunu dile getiren Filistinli Ahed ve annesi Neriman Tamimi'yi Şanlıurfa'da konakladığı otelde kabul etti. Sabah kahvaltısında bir araya geldiği Ahed ve annesi ile bir süre sohbet eden Erdoğan, aileye çeşitli hediyeler verdi.

Kahvaltıya, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ile Başakşehir Belediye Başbakanı Mevlüt Uysal da katıldı.

Filistin'in yanında olduğu için teşekkür ettim

Filistinli Ahed Tamimi, ziyaretin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk defa bir başbakan ile kahvaltı yaptığını belirterek, ''Beni bu şekilde misafir ettiği için O'na çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Erdoğan'dan hediye

Başbakan Erdoğan'ın görüşme sırasında kendisine çeşitli hediyeler verdiğini aktaran Tamimi, şöyle devam etti:

''Bana verdiği hediyeler içerisinde iPhone, Kur'an-ı Kerim, anneme baş örtüsü, babama kravat var. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu, hayatımda hiç unutmayacağım bir anı. Her zaman Filistin'in yanında olduğu için teşekkür ettiğimi ilettim kendilerine.''


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler