YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan 168. yıl mesajı
Başbakan Erdoğan'dan 168. yıl mesajı
10 Nisan 2013 10:16
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başbakan Erdoğan, Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, ülkelerin kalkınmasında en önemli unsurlardan birinin istikrar olduğunu belirterek, bunun toplumda huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla mümkün olabildiğini ifade etti.

Türk Polis Teşkilatının Türkiye'de huzur ve güven ortamının sağlanmasında hayati önemi olan kurumlardan birisi olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Toplumda, huzur ve güven ortamının tesis edilmesinin yanı sıra, kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suç işlenmesini önleyici tedbirlerin alınması, olayların aydınlatılarak faillerin adalete teslim edilmesi de polislerimiz tarafından gerçekleştirilen önemli görevler arasında yer almaktadır" değerlendirmesinde bulundu.

Türk Polis Teşkilatının, edindiği bilgi ve deneyimlerle halkın güveni, desteği ve işbirliği sayesinde hizmet kalitesini sürekli arttırdığına işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Özellikle son dönemde terörle, organize suç örgütleriyle ve kaçakçılıkla mücadelede çok başarılı operasyonlara imza atmaktadır. Hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin gereklerini kendisine şiar edinen Türk Polis Teşkilatı, toplumsal olaylarda sağduyusunu muhafaza etmekte, halkımızla bütünleşerek devlet-millet beraberliğinin en güzel örneklerini sergilemektedir. Bu düşüncelerle Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 168. yıl dönümünü kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum"

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler