YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'a sürpriz karşılama!
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kent girişinde atlı cirit ekibi karşıladı.
Başbakan Erdoğan'a sürpriz karşılama!
06 Temmuz 2014 / 19:30 Güncelleme: 07 Temmuz 2014 / 16:57

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yurt gezilerinin ikinci durağında Erzurum’a geldi.

FOTOĞRAF İÇİN TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanı adaylığının ardından ilk seçim mitingi programını dün Samsun’da gerçekleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ikinci gezisini ise Atatürk’ün milli mücadele hazırlıklarını yürüttüğü dönemlerdeki gibi Samsun’un ardından Erzurum’a gelerek çalışmalarını devam ettirdi. Başbakan Erdoğan’ı taşıyan uçak 16.20 sıralarında Erzurum havalimanına indi. Başbakan Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı Binali Yıldırım eşlik ediyor.
 
Başbakan Erdoğan’ı Erzurum havalimanında İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, ilçe belediye başkanları karşıladı.
 
Atlı cirit ekipleri destek verdi
 
Havaalanından konvoy eşliğinde kent merkezine hareket eden Başbakan Erdoğan’ı şehir merkezine girişte ETÜ kampüsü kavşağında atlı cirit ekipleri karşıladı. Yakutiye Belediyesi tarafından organize edilen karşılamada atlı ciritçiler bir süre başbakanın konvoyuna eşlik ettiler. Şaha kalkan atları otobüsten alkışlayan Başbakan Erdoğan ciritçilere teşekkür ettikten sonra miting yapacağı istasyon Meydanına hareket etti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler