YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'a küstah suçlama!
ABD'de Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan için skandal sözlere imza atıldı.
Başbakan Erdoğan'a küstah suçlama!
16 Temmuz 2014 / 08:41 Güncelleme: 16 Temmuz 2014 / 08:50

ABD'nin yeni Ankara Büyükelçiliği'ne aday gösterilen John Bass'e senatodaki onay oturumunda Erdoğan'la ilgili skandal sorular yöneltildi.

ABD Başkanı Barack Obama’nın Ankara büyükelçi adayı John Bass, Senato Dış İlişkiler Komitesi’nde, adaylığının onay sürecine ilişkin oturumda senatörlerin sorularını yanıtladı. Bass, “bölgedeki istikrarsızlığın, Ankara’nın İsrail, Kıbrıs ve Ermenistan ile ilişkilerini yenilemesi gerektiği anlamına geldiğini” savundu.
 
McCain’in Erdoğan kini
 
Komitenin kıdemli üyelerinden Arizona senatörü John McCain, oturumda Bass’i, Başbakan Erdoğan için ‘diktatör’ ifadesini kullanmaya zorladı. McCain’in, “Başbakan Erdoğan’ın bağımsız medya ile internet özgürlüğüne sınırlamalar getiren eylemlerine inanıyor musunuz, bu otoriterizme doğru yöneliş mi” sorusuna Bass, doğrudan yanıt vermekte kaçındı. Bass’in, ısrarla sorduğu soruya yeterince açık ve net yanıt vermesini isteyen McCain, Bass’in sorularını yanıtlamaması nedeniyle büyükelçinin atanmasını veto edebileceğini kaydetti. McCain’in, “Dürüstçe yanıt vermenizi istiyorum. Otoriterizme doğru bir eğilim mi” diye tekrar sorması üzerine Bass, “Evet, o doğrultuda bir yönelim var” dedi.

 

STAR GAZETESİ

...
 // Rızvan
Olaya bak Erdoğan'a diktatör demesi için adamın üzerinde baskı kuruyor, atamayı veto etmekle tehdit ederek zorla dedirtiyor, ve bu adam Erdoğan'ı özgür düşünceyi kısıtlamakla itham ediyor. Komik amerikalılar sizi :))...
16 Temmuz 2014 Çarşamba 12:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler