YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'a bomba destek
Tayyip Bey'in bu ülkeye cumhurbaşkanı olması gerekiyor Kürtlerin ona destek vermesi gerekiyor ve bu sorunu çözecek tek adres Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu sözler BDP'den Ağrı Milletvekili seçilen Sırrı Sakık'ın kardeşi işadamı Namık Sakık'a ait.
Başbakan Erdoğan'a bomba destek
15 Temmuz 2014 / 07:15 Güncelleme: 15 Temmuz 2014 / 09:46

Cumhurbaşkanı seçimleri öncesinde Başbakan Erdoğan'a çok önemli bir  destek geldi. Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık'ın kardeşi Namık Sakık, Köşk seçimleri için Erdoğan'a tam destek verdi.

Kanal A'dan Mustafa Kömürcü'ye önemli açıklamalarda bulunan Namık Sakık, Erdoğan'ı neden desteklediğini ve seçim sürecinde Erdoğan için yapacağı faaliyetleri anlattı.

Neden Erdoğan'ı destekliyor?

Tayyip Bey'in bu ülkeye cumhurbaşkanı olması gerekiyor. Kürtlerin ona destek vermesi gerekiyor ve bu sorunu çözecek tek adres Recep Tayyip Erdoğan'dır diyen Sakık, Erdoğan'ın bu ülkenin iyi bir lideri olduğuna, dik duran doğruyu söyleyen çözüm arayan tüm insanları eşit tutan ülkeyi büyütmek isteyen bir lider olduğuna inandığını söyledi.

Çözüm sürecinin önemine vurgu yapan Namık Sakık, Kuzey Irak'la Türkiye arasındaki petrol anlaşmasının Türkiye'nin geleceği açısından bir milat olacağını söyledi ve konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin geleceğini kurtarmak için Kürdistan'daki petrol anlaşmasını 50 yılla kadar uzatır ve pertol akıntısı buraya gelirse, Türkiye'nin geleceği için bir sorun kalmaz."

Memleketini köy köy dolaşıp Erdoğan için oy isteyecek

Seçimlerden önce Erdoğan için memleketi Muş'u köy köy dolaşacağını söyleyen Sakık, "Eşimle dostumla konuşup, tüm Kürtler'e anlatacağım. Kürtler için doğru yolun bu olduğunu söyleyeceğim" dedi.

Erdoğan ikinci tura kalırsa Kürtler...

Başbakan Erdoğan'ın ilk tur için şansının yüksek olduğunu hatırlatan Namık Sakık, Erdoğan'ın ikinci tura kalması halinde Kürtler'in blok olarak Erdoğan'a oy vereceğini söyledi.

Oy tahmini hakkında da Kanal A'ya açıklamalarda bulunan Sakık, " Erdoğan'ın oylarının yüzde 55 civarlarında olacağını düşünüyorum, olmazsa yüzde 70'le gelecek. İkinci turda BDP'nin adayının ikinci olma şansı yok. Bütün Kürtler blok olarak Erdoğan'a gelecektir. Recep Tayyip Erdoğan'dan başka bir yere oy vermezler"

 

KANALAHABER.COM

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler