YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'a atılan çirkin iftira
Bir yıl önce çekilen fotoğrafla, Başbakan Erdoğan'ın Nur Hizmeti'nin önde gelen isimlerine bu ültimatomu zorla verdirdiği iftirası atıldı.
Başbakan Erdoğan'a atılan çirkin iftira
02 Ocak 2014 / 09:00 Güncelleme: 02 Ocak 2014 / 09:02

Türkiye'yi derinden sarsan 17 Aralık Operasyonu'nun ardından çeşitli manipülatif söylemlerle yurt içi ve yurt dışındaki kamuoyunu yanıltıcı bilgiler vermekten çekinmeyen isimler bu kez de Bediüzzaman Said-i Nursi'nin talebelerine saldırdı.

zaman-ic.jpg

Said-i Nursi'nin talebelerinden Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayramoğlu, Salih Özcan, Mehmet Fırıncı ve Abdülkadir Badıllı önceki gün "Cemaat adına siyasî faaliyette bulunmak, siyasî partilerle pazarlıklar içine girmek, devlet içinde kadrolaşmak, iktidara ortak olmaya çalışmak gibi faaliyetlerin tamamı Risale-i Nur'un iman ve Kur'ân hizmetiyle tam bir tezat teşkil etmektedir. Son zamanlarda cereyan eden bazı gelişmelerde ortaya konan sakat anlayışların asla Risale-i Nur'dan kaynaklanmadığını açıklamak zorunda kalmış bulunuyoruz." sözleri gündeme damga vurmuştu.

Başbakan hakkında kara propaganda

Today's Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, gazetenin yazarı Emre Uslu ve Taraf Gazetesi yazarı Önder Aytaç, Bediüzzaman'ın talebelerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'la beraber oldukları bir fotoğrafı paylaşarak, "Hocaların, başbakanın emri üzerine böyle bir açıklamada bulunduğunu ve siyasetin içinde oldukları" propagandasını yaptı.

tasgetire4n-ic.jpg

Kirli propagandayı yapanlar, bu fotoğrafın yakın bir tarihte çekildiğini ve Başbakan'ın siyasi sözler vererek, Bediüzzaman'ın talebelerinden ültimatom yayınlamalarını istediğini söyleyip büyük iftiralarda bulundu.

Fotoğraf 2012'de çekildi

Fotoğrafın, 2012'nin Aralık ayında Bediüzzaman'ın talebelerinden Mustafa Sungur'un vefatından kısa bir süre sonra gerçekleştiği ortaya çıkınca, kara propagandacıların kirli saldırıları da belgelenmiş oldu.

basbakan_erdogana_atilan_cirkin_iftira13886364560_h1111895.jpg

komik
 // süleyman erdoğan
üstad hazretleri risalelerde şuınu söyler o zamanın hükümetlerine; ben sizin dünyanıza karışmıyorum ama ne hikmetse hükümetler hep üstad ile uğrasırlar. şimdi üstad siyasete karışmıs oluyo. bu dine hizmet edenlerin kaderi. artı üstadın talebeleri nur talebeleri siyasete karışmaz ama hükümeti destekliyoruz diyo bu tezat değilmi hükümeti destekliyorz demek ne anlama geliyor?...
02 Ocak 2014 Perşembe 09:53
hiç şaşırmadım
 // zaman ne zaman
evet hizmet yalanlarla iftiralarla devam ediyor... Sorsak hizmet ederler ama nasıl hizmet asılsız haberlerle.. Çok merak ediyorum bunlar atıp tutarken hiç mi teknolojiyi görmezler de sonunda böyle rezil olmaktan korkmazlar......
02 Ocak 2014 Perşembe 08:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler