YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'a 600 STK'dan destek
Başbakan Erdoğan'a 600 STK'dan destek
07 Ağustos 2014 13:47
Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala sivil toplum kuruluşları destekledikleri adayı kamuyuna duyuyor.

Memur-Der Federasyonu Genel Başkanı Cengiz Özbay, "Biz demokrasinin, özgürlüklerinin yanında halkın teveccühünü kazanmış Sayın Erdoğan'ı 600 civarındaki STK olarak alenen destekliyoruz" dedi.

Memur Dernekleri (Memur-Der) Federasyonu Genel Başkanı Cengiz Özbay, "Biz demokrasinin, özgürlüklerinin yanında halkın teveccühünü kazanmış Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı 600 civarındaki temsil kabiliyeti bulunan sivil toplum kuruluşları olarak alenen destekliyoruz" dedi.

Özbay, Esila Otel'de Memur-Der başkanlığındaki 600 STK temsilcisinin de katıldığı basın toplantısında, cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili görüşlerini açıkladı.

Geleceğin Türkiye'si için

Türkiye'nin cumhurbaşkanı seçimi dolayısıyla önemli bir süreçten geçtiğini belirten Özbay, geleceğin Türkiyesini inşa etmek suretiyle dünden bugüne yaşanmışlıkların iyi okunması gerektiğini ifade etti.

Özbay, Erdoğan'ın, toplumun tüm katmanlarının teveccühünü almış, inançlı, vatansever samimi bir cumhurbaşkanı olacağına inandıklarını vurgulayarak, eski Türkiye'den, vesayetten darbeden, geri kalmışlıktan yana olanların zorba siyasetiyle biraraya geldiklerini dile getirdi.

Kişilerin, grupların, kısa ve uzun mesafeli grupların değil 77 milyonun ortak geleceğini destekleyen sivil yaklaşımda bulunmasının eski Türkiye sevdalıları karşısında çok önemli bir adım olduğuna işaret eden Özbay, "Filistin'de Suriye'de Mısır'da Arakan'da ve dünyanın dört bir yanında katliama, zulme uğrayan Müslümanlar için zalimler karşısında duruş sergileyen bir başkan adayının yanında olma vatani meseledir" değerlendirmesinde bulundu.

Özbay, kişilerin ve menfaat kümelerinin değil herkesin ortak vicdanı ve bilinci olan başkan adayının yanında olmanın çok büyük önem teşkil ettiğini belirterek, "Bu anlamda biz demokrasinin, özgürlüklerinin yanında halkın teveccühünü kazanmış Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı 600 civarındaki temsil kabiliyeti bulunan ve başkanlarıyla temsil olan sivil toplum kuruluşları olarak alenen destekliyoruz ve kendisini şimdiden kutluyoruz" diye konuştu. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler