YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan Erdoğan ya istifa etmeli ya da..."
Umut Oran, İstanbul'da bu sabah başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda üç bakanın oğlunun gözaltına alınması üzerine Başbakan Erdoğan'a istifa veya güvenoyu çağrısında bulundu.
"Başbakan Erdoğan ya istifa etmeli ya da..."
17 Aralık 2013 / 11:40 Güncelleme: 17 Aralık 2013 / 15:47

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran,yaptığı yazılı açıklamada...

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Mali Şube polisleri bu sabah Yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla ilgili olarak çok sayıda gözaltı işlemi gerçekleştirdi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Çevre Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Çevre Bakanı Danışmanı Sadık Soylu ve Zafer Çağlayan’ın Özel Kalem Müdürleri Mustafa Behçet Kaynar ve Onur Kaya'nın da gözaltına alınanlar arasında olduğu belirtilmektedir.

Yolsuzluk operasyonunda Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın işadamları Ali Ağaoğlu ve Rıza Sarraf’ın da bulunduğu açıklandı. Ayrıca gözaltına alınan Sadık Soylu'nun da AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun akrabası olduğu öne sürülmektedir.Bu kapsamda;1.Üç bakanınızın dolaylı olarak da olsa isminin karıştığı bu yolsuzluk operasyonu nedeniyle istifa edecek misiniz?

2.Gelişmiş ülkelerde ve batı demokrasilerinde benzeri durumlarda sıkça başvurulan bir yöntem olarak Anayasa’nın 111. maddesini işleterek hükümetiniz için güvenoyu isteyecek misiniz?

3.Söz konusu operasyon öncesinde size bilgi verildi mi? Bilgi verildiyse bu konuda tarafınıza ilk olarak ne zaman bilgi ve duyumlar aktarıldı?

4.Bakan çocuklarının telefonlarının bir yıldır dinlendiğinin ortaya çıkması karşısında bu durumu tam bir yıl önce öğrendinizse niçin gereğini yapıp söz konusu bakanları görevden almadınız?

DHA

Şşşşt, haddini aşma, her öğretileni de söyleme
 // Mühr-ü Süleyman
Bak Umut kardeş, tamam yenisin politikada, toylukların tabii ki olacak ama toysun diye eski kaşar chp'lilerden rehberin olursa, burnun,..
Dur, dur hemen yanlış anlama, burnun koku almaz, diyecektim
Hani yargı RTE'nin elindeydi, elindeyse, kendi bakanlarının çocuklarına bile göz yummadı demektir, BAŞBAKANINLA GURUR DUY
Yok elinde değilse, o zaman yalan söylediniz, çık adam gibi BAŞABAKANINDAN ÖZÜR DİLE
İşte o zaman kendini bulur, gelecekten UMUTlu olabilirsin, hem de istediğin ORANda...
17 Aralık 2013 Salı 23:12
Esas siz edin
 // Kemal
Başbakan neden istifa etsin? 3 dönemdir başarıdan başarıya koşan bir hükümeti yönetiyor. Esas siz istifa etsenize? CHP kadrosu olarak hiçbir seçim kazanamadınız, siz hangi yüzle o koltukta oturabiliyorsunuz?...
17 Aralık 2013 Salı 19:21
HAINLERIN IS BIRLIGI
 // Oruc
CHP genel baskani Kemal Kilicdaroglu , ABD de Feytullah la görüstü, devletin icindeki hainlerle operation düzenlediler, daha tutuklunan sahislarin ifadesi alinmadan , suclumu sucsuzmu belli degil , Basbakan ISTIFA . Hani bu kadar acik vermeyin yahu , adam biraz bekler olaylari Basbakan a dogru ceker ondan sonra . Birgün gabiz olsalar diyecekler Basbakan suclu istifa etsin . Yahu sizi kim ciddiye alir ? Ancak sizin gibi Akilsiz olup daha akilsizlar ciddiye alir . Kar yagdi ? Basbakan istifa :) ...
17 Aralık 2013 Salı 15:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler