YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan: "Sonu ölüm olan her şey önemlidir"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Suriye'de insanlar konvansiyonel silahla öldüğünde önemli değil ama kimyasal silahla öldüğünde önemli. Sonu ölüm olan her şey önemlidir" dedi.
Başbakan Erdoğan: "Sonu ölüm olan her şey önemlidir"
07 Kasım 2013 / 12:57 Güncelleme: 07 Kasım 2013 / 14:04

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Burada bir aldatmacaya gelmeyelim diyorum. Nedir o? Dünyada şöyle bir oyun oynanıyor. 'Kimyasal silahlara karşı Suriye'ye yaptırım uygulayalım veya uygulamayalım.' Bir defa bu aldatmaca. Niye? Kimyasal silahlarla kaç kişi öldü? Bin 500 kişi. Konvansiyonel silahlarla ne kadar insan öldü. Yaklaşık 150 bin insan öldü. Yani konvansiyonel silahlarla öldüğü zaman önemli değil ama kimyasal silahla öldüğü zaman önemli. Sonu ölüm olan her şey önemlidir" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan bazı başlıklar şöyle:

"Nusra gibi Kaide gibi örgütlerin ülkemizde barınmaları söz konusu olamaz, aksine bunlara yönelik herhangi bir yapılanma olursa, bölücü terör örgütleriyle verdiğimiz mücadele neyse onlar da aynı mücadeleye tabidir, onlara da gereken uygulamayı bugüne kadar hep yapmışızdır, yaparız"

"Suriye'deki Kaide bağlantılı hangi örgüt olursa olsun hiçbiriyle Türkiye'nin ilişkisi yoktur, tam aksine bunları dışlamıştır, dışlamaktadır. Bizim Suriye'de muhaliflerde tanıdığımız bellidir. Biz orada Özgür Suriye Ordusu ile irtibat halindeyiz ki bu, dünyanın tanıdığı Özgür Suriye Ordusu'dur ve Suriye Ulusal Koalisyonu ile bizim irtibatımız söz konusudur"

"Şu anda gelinen noktada 150 bine yakın insan öldürülmüş durumda. Bu kayıtlı olan. Fazlası var azı yok"

"(Kıbrıs konusunda) Önümüzde bir Annan Planı vardı, artık adeta rafa kaldırıldı, buzdolabına kondu. Şimdi artık bir Ban Ki-mun planı herhalde oluşacak. O zaman bu planı oluşturalım, adımı da süratle atalım ve neticeye varalım diyoruz"

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler