YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan: Sırrı Sakık önce aynaya baksın!
Başbakan Erdoğan AK Parti TBMM Grup Toplantısında konuştu.
Başbakan Erdoğan: Sırrı Sakık önce aynaya baksın!
03 Haziran 2014 / 12:00 Güncelleme: 03 Haziran 2014 / 13:03

Başbakan Erdoğan: "1 Haziran seçimleri cumhurbaşkanlığı için bir gösterge olacaksa, bir kamuoyu yoklaması olacaksa ortaya çıkan sonuç, çatının bir kez daha uçtuğudur, çöktüğüdür"

Başbakan Erdoğan: "Demokrasi sandık değildir veya demokrasi sadece sandık değildir mantığını ben kabul etmiyorum. Kim bu ifadeyi kullanırsa kullansın kabul etmiyorum. Demokrasi sandıktan geçer. Öyle veya böyle sandıktan geçer. Adama sorarlar, 'demokrasi sandık değilse nedir  Bunu bana anlat' derler. O zaman ne diyeceksin  Sandıktan gitmeyeceksen, nereden gideceksin " dedi.

Başbakan Sırrı Sakık'a yüklendi

Başbakan Erdoğan: "(Sırrı Sakık'a) Bu ülkede devlet teröründen bahseden bir insan, önce aynaya bakmalıdır. Sen terörün desteğiyle belediye başkanı seçildin. AK Parti'nin belediyelerinin olduğu yerde kan mı vardı, kan varsa sizin olduğunuz yerde var. Bak Diyarbakır'da annelerin oturma eylemine tahammül edemediniz. Onların çocuklarını dağa kaçıranlar, size destek veren bölücü terör örgütüydü."

"İnsanların şereflerine, namuslarına dil uzatarak..."

Başbakan Erdoğan: "CHP hem Pensilvanya ile iş tutup hem yakın tarihteki davaların izini süremez. Bu türden iftira dolu, yalan dolu raporlar hazırlayarak insanların şereflerine, namuslarına dil uzatarak da gündemi değiştiremez. Pensilvanya ile ilişkilerinin üzerini örtemezler. Bu tavşana kaç, tazıya tut demektir. Tazı bunu tutmayacaktır. Bunu da bilmeleri lazım. Bize bunu yutturamazlar, millete ise hiç yutturamazlar."

Başbakan Erdoğan: parelel örgüt tarafından hazırlanan fezlekede tam olarak "Suç işlemek için oluşturulan örgütün lideri dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan" ifadesinin kullanıldığını belirterek, "Bu fezlekeler emniyet bilgisayarından yok edilmek istendi. Ancak bilgisayarlar bulundu, silinmiş dosyalar kurtarıldı. Bu fezleke büyük oranda ortaya çıkartıldı" dedi.

"İnlerine girdik"

Başbakan Erdoğan: "Daha önce inlerine gireceğiz demiştik. Şu anda inlerine girdik, bütün pisliklerini ortaya döküyoruz. Kaçıp saklandıkları inlerinden de sorumluları çıkaracak ve adalete teslim edeceğiz. Bu ülkede artık hiçbir darbe girişimi hesapsız kalmayacak."

"Ey HDP vekilleri siz evde çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz"

Başbakan Erdoğan: "Bizim yavrularımız dağlara kaçırılırken şu anda bölücü terör örgütüyle el ele olan BDP ve HDP'nin başındakiler, milletvekilleri ve belediye başkanlarının çocukları ABD'de Avrupa'da eğitim alıyorlar veya turistik seyahat yapıyorlar. Doğu ve Güneydoğu'da yoksul halkın çocukları insanlık dışı hayata ve onursuzca bir ölüme mahkum edilirken, ey HDP vekilleri siz evde çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz "

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

-13 yerde 1 Haziran'daki seçimlerde oy oranımız 2,5 puan arttı. Ağrı ve Yalova'da AK Partiye karşı ittifaklar yapıldı.

-1 Haziran Seçimlerinde çatı bir kez daha çatladı. Aslında çatı diye bir şey kalmadı

-Provokatif çağrılar yapan uluslararası medya kuruluşları avuçlarını yaladılar.

-Başta CHP olmak üzere sokakları hareketlendirip kaos çıkarmak isteyenler başarısız oldu

-Bir taraftan çözüm süreci diyorlar, öbür taraftan çözüm sürecinin engellemenin mücadelesini veriyorlar

-BDP'li vekiller bu çocukları getirip anne ve babalarına teslim etmeniz lazım.B,C planı devreye girecek.

-CHP'de artık haşhaş almaya başlamış. Pensilvanya'ya hızlı uyum sağladılar

-Şiddet hiçbir meselenin çözüm aracı değildr. Sorunları hukuk ve demokrasiyle çözeceğz. Bunun dışında hiçbir yol çözüm üretmez

-Dağa kaçırılanlardan birinin anne, babası ve ninesiyle görüştüm. Artık anne ve babalar buna sessiz kalmıyorlar

-BDP ve HDP bırakın tavır almayı bunlara eziyet ettiler. Maskelerinin düşmesinden rahatsız oldular. İnanın rezil oldular

-Çözüm için biz değil elini gövdesinin taşın altına koymuş bir hükümetiz. Bedeli ne olursa olsun bu meseleyi çözeceğiz

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler