YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan: Sen ne biçim kadınsın!
Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda halka seslenen Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın gündeminde İsrail saldırıları altında olan gazze vardı.
Başbakan Erdoğan: Sen ne biçim kadınsın!
19 Temmuz 2014 / 18:48 Güncelleme: 19 Temmuz 2014 / 19:18

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Türk bayrağını kongerisinde asamayanların bu Parlamento'da ne işi var?  Bu Parlemento Türkiye Cumhuriyeti'nin Parlamentosu. Beyler rahatsız olmuşlar, sağda solda verip veriştiriyorlarmış, kesenizde ne varsa söyleyin. Bu millet hiçbir zaman sizi affetmez. Bizim millet anlayışımızı, bizim bayrak anlayışımızı, kimsin sen sorgulamaya kalkıyorsun."

"Bunun bedelini ağır öderler"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Bayrak direklerine tırmananlar vardı, şimdi direklerden iniyorlar mı?  İniyorlar. Devam ederlerse, inmeye devam edecekler. Bunun bedelini ağır öderler."

"Bunların gözü o kadar dönmüş ki..."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Terör devleti İsrail, bir kez daha Gazze'ye saldırdı, bir kez daha masum çocukları, plajda oynayan çocukları vurdu. Masum kadınları, insanları katletmeye başladı. Bunların gözü o kadar dönmüş ki bir İsrail kadın milletvekili çıktı, 'bütün Filistinli anneler ölmeli' dedi. Sen ne biçim kadınsın. Kadın hakları derneklerinden ses çıkıyor mu?  Çıkmadı, niye çıkmıyor, çünkü aynı zihniyetin mensupları bunlar. Bunlar analığa da karşı olanlar"

Başbakan'dan Amerikalılara: Sana ne!

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Amerikalıların bazıları, 'Sayın Başbakan niye Hitler ile böyle bir benzetme yapıyor' diyor. Size ne, size ne... Sen Amerikasın, Hitler'den sana ne, ne alakan var?  Bu insanlar öldürülecek, sen koskoca Amerika adaleti arayacağın yerde, kalkacaksın hala 'İsrail'in savunma hakkı' var. Ne savunması, orantısız güç kullanıyor."

"İnsanlık adına nefret ediyorum, lanet ediyorum"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Müslüman kadının karnına ateş et, bir kurşun ile iki can diye tişört yaptırmışlar. Bunların insanlıktan nasibi yok, bu adiliktir, bu alçaklıktır, bu namussuzluktur. İnsanlık adına nefret ediyorum, lanet ediyorum."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Ben vatandaşlarıma sesleniyorum; vatandaşımız olan, Türkiye'deki Musevilere yönelik herhangi bir tavrı ben doğru bulmuyorum. Niye  Onlar bu ülkenin vatandaşıdır, bu ülkenin vatandaşı olmaları hasebiyle onlar şu anda bizim güvencemiz altındadır. Bizim hedefimiz İsrail'in zalim yönetimidir, terör estiren yönetimidir, biz onu hedef alarak konuşmalıyız, onu hedef alarak uluslararası çalışmalarımızı yönetmeliyiz ve İsrail halkını kendi yönetimine karşı tavır almaya davet etmeliyiz."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "İsrailli çocuklara ağlıyordu, İsrailli çocuklar için taziye yayınlıyordu, Mavi Marmara'nın Gazze'ye gidişini eleştiriyordu. Kim  O, Penslivanya'daki zat. Şimdi ne yapıyor? Gazzeli çocuklar için ağladığını gördünüz mü, duydunuz mu, Gazzeli çocuklar için taziye yayınladığını duydunuz mu, İsrail'i eleştirdiğini gördünüz mü?  Yapamaz, ipini tutan efendisini eleştiremez."

Başbakan'ın konuşmasından satır başları;

-Çankaya milletindir, milletin olacak. Biz milletimizden yüzde 51'den çok daha güçlü bir destek bekliyoruz.

-CHP içinden bir tane cumhurbaşkanı adayı bulamadılar mı? Bu vasıflar sende yok mu? Yok, ben buyum diyor.

-MHP de cumhurbaşkanı adayı çıkaramadı. Bunlar talimatı seçmenden, teşkilattan almaz, başka odaklardan alırlar.

-10 Ağustos'ta CHP ve MHP bir kez daha ağır yenilgi alacak. Ama yüzsüzlük yapıp bu sefer o koltukta oturamayacak.

-10 Ağustos'ta Yeni Türkiye kuruluyor, muhalefet de kendini yenilemek zorunda.

-Doğulu Güneydoğulu kardeşlerim HDP'nin adayına CHP ile ittifak arayışına girmenin hesabını soracak.

-Bu gece sahurda eve gittim. Ülkelerde telefon görüşmeleri yaptık. Acaba Türkiye olarak ne yapabiliriz diye.

-Pensilvanya'daki zatın Gazzeli çocuklar için ağladığını gördünüz mü? Yamaza, ipini tutan efendisini eleştiremez.

Etiketler: , ,
Gereğiderhal yapılmalı
 // Muhafız
Sayın Başbakanın yacağıilk iş İncirlik üssündenveya Pakistan dan iki f16 savaş uçağı kaldırarak 5kilotonluk nükleer silahlarla telavivde, hebronda patlatacak İsrail é büyük bir ders vermelidir. Ozaman belki aklı başınıgelir belki. ...
19 Temmuz 2014 Cumartesi 22:47
19:35
 // Ahmet
Allahına kurban ,yürekli yiğit adam.....
19 Temmuz 2014 19:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler