YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan ölü sayısını açıkladı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Soma'da madendeki yangında ölenlerin sayısının 238 olduğunu açıkladı
Başbakan Erdoğan ölü sayısını açıkladı
14 Mayıs 2014 / 15:54 Güncelleme: 14 Mayıs 2014 / 16:26

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Soma'daki maden faciasında 238 kişinin hayatını kaybettiğini ve 80 yaralı bulunduğunu açıkladı. Erdoğan, "120 civarında işçinin hala içerde olduğu belirtiliyor" dedi.

"En ince ayrıntısına kadar araştırılacak"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: "Herkesin emin olmasını istiyorum, bu kaza en ince ayrıntılarına, en küçük detaylarına kadar araştırılacak ve araştırılıyor. Hiçbir ihmalin göz ardı edilmesine izin vermeyiz, vermeyeceğiz. Olayı aydınlatacak ve hem yakınların hem kamuoyunun tatmin olacağı adımlar da atılacaktır. Herkes bu konuda müsterih olsun."

"Vefat edenlerde en ufak bir darbe yok"

Başbakan Erdoğan: (Soma'daki maden faciası) "Vefat eden kardeşlerimizin üzerlerinde kimlikleri yok. Yoksa vücutlarında en ufak bir darbe, yara söz konusu değil. Ama kimlik olmadığı için kim kimdir bilinmiyor"

CHP'li Vekil'in getirdiği önerge

Başbakan Erdoğan: "Soma ile ilgili CHP'li milletvekilinin getirdiği öneri veya önerge, sadece o günkü gündemi engellemeye yöneliktir ve kendi konuşmasında da Soma ile ilgili bir kelime bulamazsınız. Gerekli cevabı zaten arkadaşlarımız da verdiler. 'Bunu bir başka zamanda gündeme getirip konuşalım, konuşabiliriz' dediler. Olay şu anda, tam böyle bir anda, tam bir suistimal olarak kullanılma gayreti içerisindedir. Bunun istismarına da biz zaten fırsat vermeyiz. Olay zaten mart ayının sonunda olmuştur. Şu anda nisan, mayıs, bir buçuk ay. Böyle bir süre geçmiştir."

"Bu türlü havaları fırsat bilmek isteyenler var"

Başbakan Erdoğan: "Bu tür havaları fırsat bilip, bunları istismar etmek isteyen bazı aşırı uçlar var, gruplar var. Bunlara da değer verilmemesinin ülkemizin huzuru için, ülkemizin birliği, beraberliği için çok çok önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum."

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dün kaza anından itibaren arama çalışmalar katılan arkadaşlara ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler