YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan o isimle görüşecek!
Perşembe günü 3 günlük Avrupa turuna çıkacak olan Başbakan Erdoğan, Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz ile görüşeceği öğrenildi.
Başbakan Erdoğan o isimle görüşecek!
17 Haziran 2014 / 07:40 Güncelleme: 17 Haziran 2014 / 07:45

Başbakan Erdoğan, Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz ile görüşecek.

Başbakan Erdoğan, perşembe günü Avusturya ve Fransa’daki vatandaşlarla bir araya gelmek için 3 günlük Avrupa turuna çıkıyor.

Erdoğan ilk olarak perşembe günü Avusturya’nın başkenti Viyana’ya gidecek.

Erdoğan burada Avusturya hükümetinden sürpriz bir isimle biraraya gelecek. Erdoğan Türklerle bir araya geldikten sonra kendisinin gelişiyle ilgili sert açıklamalarda bulunan Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz ile görüşeçek.

Kurz, bir gazeteye yaptığı açıklamada, “Erdoğan’ı açıkça uyarıyorum; Avusturya toplumunu bölemez. Erdoğan’ı buradaki Türklere ‘Almanca öğrenin ve Avusturya’ya sadık kalın’ gibi doğru şeyler söyleme sorumluluğu var. Ama Almanya’daki gibi bir konuşma olursa, buradaki Türklerin zararına olur” demişti.

Gelen tepkiler üzerine Kurz, geri adım atmış ve Avusturya’daki Türklerle ilgili olarak “Türk göçmen kökenli insanlar bizim toplumun bir parçasıdır. Başbakan Erdoğan’ın doğru kelimeler bulacağını umuyorum” diyerek sözlerini yumuşatmıştı.

Hollande ile görüşecek

Erdoğan daha sonra Viyana’dan Fransa’nın başkenti Paris’e geçerek resmi temaslarda bulunacak. Erdoğan, Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya gelecek. Erdoğan cumartesi günü de Lyon’a geçerek Fransa’daki Türk vatandaşlarla buluşacak.

 

MİLLİYET

acemi
 // osmanlı
Sayın başbakan amerikalı bir büyükelçinin Türkiye deki bir konu için yaptıgı açıklamalara tepki olarak ACEMİ elçi demişti, işine bak işine demişti. Bu dışişleri bakanı ise acemilik bir yana zır cahilmiş yaww Oglum ülkene dünya liderlerinden biri geliyor agzını silde konuş. Bırak senin bakanlık yaptıgın günleri senin yaşın kadar Sayın başbakanın siyasi hayatı vardır densiz. sen kim oluyosun...
17 Haziran 2014 Salı 16:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler