YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan o isim için devreye girdi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cemaat-i İslami liderlerinden Molla’nın idam cezasının infazına engel olunması için Bangladeş Başbakanı ile görüştü.
Başbakan Erdoğan o isim için devreye girdi
12 Aralık 2013 / 14:57 Güncelleme: 12 Aralık 2013 / 15:19

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cemaat-i İslami liderlerinden Abdulkadir Molla'nın idam cezasına çarptırılması nedeniyle, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina ile telefonda görüşerek, idam cezasının infazına engel olunmasını istedi.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan'ın, Molla'nın idam cezasına çarptırılması nedeniyle, bu sabah Hasina’yla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi.

Erdoğan'ın görüşmede Bangladeş’in istikrar ve iç barışına verdiği önemi vurguladığı, Türkiye ve Bangladeş’in tarih boyunca hep dayanışma içinde olduklarını ve iki ülke halklarının birbirlerini çok iyi anladıklarını ifade ettiği vurgulandı.

Bangladeş’in huzur ve birlik içinde geleceğe ilerlemesinden Türkiye olarak büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Başbakan Erdoğan, Molla’nın idamının ülkede yeni yara ve sorunlara yol açabileceğine dikkati çektiği de kaydedildi.

Türkiye'nin idam cezasını kaldırdığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, Bangladeş'in bugün yeni sorunlara değil, istikrara ve gelişme çizgisini sürdürmeye ihtiyacı olduğuna işaretle, Hasina'dan Abdulkadir Molla hakkındaki idam cezasının infazına engel olunmasını istediği bildirildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler