YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan o belgeleri açıkladı!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yolsuzluk nedeniyle CHP'den atılan birinin neden İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı yapıldığının açıklanmasını istedi.
Başbakan Erdoğan o belgeleri açıkladı!
26 Ocak 2014 / 17:24 Güncelleme: 26 Ocak 2014 / 17:35

Daha önce elinde belgeler olduğunu söyleyen Erdoğan o belgeleri açıkladı.

Başbakan Erdoğan, ''CHP'ye, İBB Başkan adayınızın dosyasını açıklayın yoksa ben açıklayacağım dedim. İki gündür hiç cevap yok. Elimde CHP'nin hazırlamış olduğu Kasım ayında yayınlanan Şişli Belediyesi'ne ait araştırma komsiyonunun raporu var. Altında da kendi elemanlarının imzaları var. Mehmet Ali Özpolat, İsmet Atalay, Sırrı Özbek İstanbul milletvekilleri. Çalışmayı bunlar yapmış. Birinciyi açıkladım” dedi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun dosya önünde bir fotoğrafını gösteren Başbakan, “Bu komisyonun raporunun ardından Şişli Belediye Başkanı CHP'den ihraç ediliyor. CHP'nin genel müdürü de adayının dosyasıyla poz veriyordu. Kılıçdaroğlu'nun yolsuzluk dosyası diyor. ben demiyorum, Kılıçdaroğlu'nun kendisi diyor. Ne oldu da adayın yapıyorsun. Hani sen temizdin? İhraç ettiğiniz bu kişiyi neden şimdi aday gösteriyorsun” dedi.

Sarıgül iddialarına değinen Erdoğan, “Şişli Belediye Başkanı ve arkadaşları Bank Ekspress'ten kredi alıyorlar. Usulsüzlük diz boyu. TMSF'ye şu geçtiğimiz Kasım ayında bankanın eski sahibi bir belge ulaştırıyor. İki aylık bir olay. Gelen bu yeni belge ile birlikte TMSF de el koyuyor. Bu yeni belgeyi veren biz değiliz. El koyma o yeni belgeden sonra gerçekleşiyor. O belgenin neden şimdi geldiğini de taraflar açıklasın. Rakibimizle illegal yollardan değil hukuk yoluyla mücadelemizi yapıyorlar. Bize yolsuzluk iftirası atanlar hırsız görmek istiyorlarsa aynaya baksınlar” dedi.

mrt_0102.jpg

16:47
 // bi dur
buna yorum yapmaya gerekbile yok her aklıselim insan anlar aklıbaşında ise belge ise işte bu dahası ne ülkemizin huzurunu kaçırmaya çalışanlara fırsat vermeyelim her şey meydanda siz daha iyi bilirsiniz ALLAH yar ve yardımcımız olsun inşaallah kalın sağlıcakla......
27 Ocak 2014 16:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler