YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan net konuştu: B planımız var!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında, PKK'nın kaçırmış olduğu çocuklarla ilgili olarak HDP ve BDP'ye seslendi: Adreslerini biliyorsanız alıp gelin...
Başbakan Erdoğan net konuştu: B planımız var!
27 Mayıs 2014 / 21:44 Güncelleme: 27 Mayıs 2014 / 21:47

Diyarbakır Belediyesi önünde dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan anne ve babaları yürekten selamladığı ifade eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 15 yaşında çocukları dağa kaçırılan yürekleri yanan anne babaların feryadının dünya medyasının görmesini arzuladığını açıkladıktan sonra BDP ve HDP'lilere seslendi:

"Galatasaray Lisesi önünde oturanları yazardınız. Bu yavruların annelerini niçin görmüyorsunuz. Türkiye medyası duyarsız kalanlara sesleniyorum. Siz neden yazmıyorsunuz, görmüyoruz. HDP, BDP hani siz neden görmüyorsunuz. Gidiyorsunuz, alıyorsunuz ya o yavruları da alıp gelin. Bunların da adreslerini iyi biliyorsunuz. Nerede neyim olduğunu biliyorsunuz. Alıp geleceksiniz. Alıp gelmediğiniz takdirde b planımız c planımız devreye girer. Bugüne kadar anneler, babalar tehdit nedeniyle bu acılarını içlerine atıyordu. Bu feryadın duyulmasını o annelerin haklı mücadelesini 77 milyon tarafından desteklenmesini diliyoruz.  Biz de anneleri çocukları ile buluşturmak için bu mücadeleyi sürdüreceğiz."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler