YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan mı, İpsiz Recep mi?
Başbakan Erdoğan mı, İpsiz Recep mi?
13 Kasım 2013 14:07
Rize'de yapılması yönünde kamuoyu çalışması nedeniyle henüz projesi dahi olmayan havalimanı için isim tartışması başladı.

Havaalanına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ya da Milli Mücadele Kahramanı 'İpsiz Recep' isminin verilmesi istendi.

Rize'de havaalanı yapılması yönünde bir süreden bu yana kamuoyu çalışması yürüten Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Grubu rapor hazırladı. Rapora göre Rize'de havalimanının bugünkü şartlarda yapılması halinde yıllık ortalama 850-900 bin yolcu ve günde ortalama 15-20 uçuş kapasitesinin oluşacağı tespit edildi. Raporda Havaş'ın Rize'ye günde 17 otobüs seferi düzenlediği ve özel araçları ile birlikte Trabzon Havalimanı'nı kullanan günlük yolcu sayısının ortalama 2 bin 500 olduğu belirtildi. Havaalanı ile ilgili henüz resmi bir adım atılmazken isim tartışması başladı.

"Halkımızın yüreğinde Recep tayyip erdoğan ismi var"

Rize Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Grub Başkanı Metin Topçu, Rize Havaalanı'nın yapılması halinde projenin Türkiye'ni 53'üncü havaalanını olacağını belirterek Rize'nin plaka numarası olacak havaalanına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adının verilmesinin kamuoyunda daha öne çıktığını söyledi. Topçu, "Havalimanın ismini halkımız yüreğine yazmıştır. O isim; 'Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı'dır" dedi.

"İpsiz Recep Havalaanı olsun"

MHP Rize İl Başkanı Cem Kazmaz ise, yapılması düşünülen Rize Havaalanı'na manevi hatırasını üst düzeye taşıyacak şekilde vatanı kurtaran Kuvayi Milliye Kahramanı, İstiklal Savaşı Gazisi, Rize'nin İstiklal Madalyalı evladı İpsiz Recep'ten başka birinin isminin verilemeyeceğini söyledi. Kazmaz, şöyle konuştu:

"Diğer yandan dünyanın uygar ve gelişmiş, demokrasi ile yönetilen hiçbir ülkesinde hayatta olan, politikaları tartışmalı, toplumun tamamına hitap etmeyen, halkının yarısından çok fazlası ile en hafif tabiri ile sorunlu siyasetçinin isminin bir havaalanına verilebilmesi de düşünülemez. Bu bakımdan Rize Havaalanına İpsiz Recep adının verilmesi şehit ve gazilerimize en büyük borcumuz olduğu tartışılmazdır."

 

DHA

21:36
 // Oktay D gezer
Yahu bırakın da havaalanın adı da sadece RİZE olsun!...
13 Kasım 2013 21:36
KOLAYI VAR
 // ASLİYE HUKUK HAKİMİ VATANDAŞ
Rize'ye bir çay fabrikası yapılır, adı İpsiz Recep olur. Havaalanı da Recep Tayyip Erdoğan olur. Hani Rize'de pamuk yetişse, iplik fabrikası olsun diyecem ama orada çay var. Hem, İpsiz ney la?...
13 Kasım 2013 Çarşamba 16:32
15:43
 // ayhan
Bence MHP'li kardeşimiz az daha beklesin.iktidar olunca havalanının ismini o zaman koyarlar.:))...
13 Kasım 2013 15:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler