YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusu
Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusu
12 Mayıs 2014 11:42
'Halkın Kurtuluş Partili Hukukçular', Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında, Danıştayın kuruluş yıl dönümü töreninde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na hakaret ettiği ve görevini yapmasını engellediği' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Halkın Kurtuluş Partisi Ankara İl Başkanı Avukat Sait Kıran, suç duyurusunda bulunduktan sonra beraberindeki avukatlarla birlikte Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

"Başbakan Erdoğan'ın, kamu görevini ifa eden Feyzioğlu'nun eleştirilerine karşı edep sınırlarını aşarak, hakaret ettiğini ve görevini yapmasını engellediğini" iddia eden Kıran, "Başbakan dahil, hiç kimsenin bu ülkede suç işleyemeyeceğinin kayıt altına alınması için suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Suç duyurusu dilekçesinde, "Başbakan Erdoğan'ın fiilinin kişiye yapılmış sözlü saldırı görünümünde de olsa, Anayasa'da belirtilen ifade özgürlüğü hakkı ile hukuk devleti ilkesini ihlal eden, kamu düzenine karşı yapılmış bir saldırı olduğu" savunularak, "Özellikle biz avukatların mesleğine ve meslek birliğine yapılan bir hakaret ve engelleme söz konusudur" denildi.

14:11
 // MUHAFIZ
Siz önce suç duyurusunda bulunacaksanız siz avukatları adliye binalarında hor ve küçük görücü zihniyette bulunan savcılar hakkında bulunun.25 mühürlü torbadaki dinleme tapelerine bakmadan tutuklama kararı aldıran,hrank dink dosyasından7 seneden beri gizlilik kararını kaldırmayan,istanbul adliyesine gidip polisleri ve amirlerini tehdit eden sayın SAVCILARI görüp haklarında neden suç duyurusunda bulunamıyorsunuz? Yoksa MAÇANIZMI yemiyor???...
12 Mayıs 2014 14:11
13:50
 // Vatandaş
Namertler...
12 Mayıs 2014 13:50
12:38
 // mehmetarda
gezizekalılar)>...
12 Mayıs 2014 12:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler