YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan, haberi duyunca çok üzüldü
Başbakan Erdoğan'ın geçen ay yaptığı gecekondu ziyaretinde yaşanan 'asfalt yol' olayının baş kahramanı Ayşe Nine, dün başlayan çalışmaları göremeden vefat etti.
Başbakan Erdoğan, haberi duyunca çok üzüldü
16 Eylül 2009 / 17:21 Güncelleme: 16 Eylül 2009 / 17:26

Gecekondu ziyaretinde Başbakan'dan asfalt yol isteyen Ayşe Nine, dün yapımına başlanan yolu göremeden hayatını kaybetti.Acı haberi duyan Erdoğan büyük üzüntü yaşadı. Başbakan Erdoğan'ın geçen ay yaptığı gecekondu ziyaretinde yaşanan 'asfalt yol' olayının baş kahramanı Ayşe Nine, dün başlayan çalışmaları göremeden vefat etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 24 Ağustos'ta Bakanlar Kurulu toplantısının ardından felçli Çöllü ve Ayşe Olgun'u ziyaret etmişti. Çankaya Bağcılar Mahallesi'ndeki bir gecekonduda oturan çifte yapılan ziyarete asfalt yol tartışması damgasını vurmuştu.

İKİ KEZ FELÇ GFEÇİRDİ

Evin hanımı Ayşe Olgun, komşularıyla birlikte Başbakan'dan yolun asfaltlanmasını istemişti. Başbakan ise bunun için Çankaya Belediyesi'ni adres göstermişti. Büyükşehir ile Çankaya Belediyesi arasında da polemiğe neden olan asfaltlama tartışması, dün her iki belediyeye ait iş makinelerinin mahalleye gelmesiyle sona erdi.

Ancak mahalleye asfalt gelmesinin en büyük aktörlerinden biri olan 72 yaşındaki Ayşe Olgun, mahallesine geç de olsa gelen hizmeti göremedi. Yaklaşık iki hafta içinde iki kez felç geçiren Ayşe Nine, geçen pazar günü hayatını kaybetti.

Hasta 74 yaşındaki eşi Çöllü Olgun'a bakan Ayşe Olgun, ziyareti şöyle anlatmıştı:

"Başbakan'ı karşımda görünce dilim damağım durdu, heyecanlandım, konuşmadım. Sürekli 'bir isteğin var mı, bir şey istiyor musunuz, maaşınız var mı' diye sordu. 400 TL aylık alıyoruz. Eşime bez almadığımız zaman para yetiyor. Başbakan bez ihtiyacımızı karşılayacaklarını söyledi. 'Para lazım mı' diye sordu, geçen yıl 2 bin 500 TL eve giren hırsız tarafından çalınmıştı onu söyledim bin 500 TL  maaş aldığımız bankaya yatıracağını söyledi.

Durmadan benden isteğim olup olmadığını sordu. Ama isteğimin çoğunu isteyemedim. Şimdi olsa isterim. Birden eve girince korktum. Bana haber verselerdi, torunum için iş isteyecektim, çocuklarıma iş isteyecektim. Kredi kartına borcu olan oğlumun durumunu söyleyecektim. Gecekondu yıkıldıktan sonra daire yapılıncaya kadar bir ev isteyecektim. İsteyemedim." 

 
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler