YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan ateş püskürdü!
Başbakan Erdoğan ateş püskürdü!
21 Mayıs 2013 18:31
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hiç kimsenin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na katil sıfatını yakıştıramayacağını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun şirazeden çıktığını belirten Başbakan Erdoğan, avukatları aracılığı ile konuyu yargıya taşıyacağını ifade etti.

ABD seyahatini tamamladıktan sonra yurda dönen Başbakan Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. Seyahat hakkında bilgi veren Erdoğan, gündeme ilişkin soruları da cevapladı.

Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik sözlerini değerlendiren Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na cevap vermeyeceğini, cevabını avukatları aracılığı ile yargıda vereceğini söyledi. Türkiye’nin başbakanına kimsenin katil sıfatını yakıştıramayacağını dile getiren Erdoğan, “Bizim zaten bu noktada abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. O konularda rahatız. Bu ülkede kimin katil olduğunu kimin katillerle işbirliği halinde olduğunu yargı ortaya çıkaracaktır. Yani adeta PKK yandaşlarını DHKP-C örgütünün içinde olanları ve onların yandaşlarını savunan onlarla ilgili çok açık net adeta ‘ben de oraya gider üye olurum, nerede o örgüt’ diyen kişi ben değildim. Kılıçdaroğlu’nun kendisidir. Bunların hepsi kayıtlarınızda arşivlerinizde var. Şimdi bu adam kalkmış bu tür hakaretlerde bulunuyorn. Tamamıyla şirazesinden çıkmış vaziyette. Avrupa’da bizleri oraya şikayet etme yoluna giriyor. Kendisine verilen randevu iptal ediliyor. Daha sonra kendisinin iptal ettiğini belirterek orada da dürüst davranmıyor. Böyle bir insanın bu tür yaklaşımlarını kaileye almak Türkiye’ye zaman kaybettirmektir. Türkiye’de böyle bir muhalefet olmamalıydı.” ifadelerini kullandı.

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler