YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan ağaç dikti
Başbakan Erdoğan ağaç dikti
04 Aralık 2012 18:15
''AK Kadınlar Ormanı'' açılış törenine katılan Erdoğan, ''Bugüne kadar ormanlarımızın bir santimetrekaresini dahi kimseye işgal ettirmedik'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pursaklar'da AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı'nın ''AK Kadınlar Ormanı'' açılış törenindeki konuşmasında, proje kapsamında 3 milyon 113 bin 284 kadın üye için 81 ilde 3,5 milyon fidan dikileceğini belirtti.

2008-2012 yıllarını kapsayan Milli Ağaçlandırma Seferberliği'nin İstanbul'da başlatıldığını anımsatan Erdoğan, bu kapsamda 2 milyon 300 bin hektar alanı ağaçlandırma taahhüdünde bulunduklarını söyledi.

Bu hedeflerin aşıldığını, ağaçlandırmada 2 milyon 420 bin hektara ulaşıldığını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Tam 2 milyar fidanı toprakla buluşturduk. Okul bahçelerini, karayollarını, ibadethaneleri, mezarlıkları, sağlık ocaklarını, hastane bahçelerini ağaçlandırdık. Biz bu işin lafını yapmıyoruz. Anamuhalefet çevrecilikten bahseder. Sorun bunlara çevrecilik adına ne yaptınız? Sizin geçmişinizde çevrecilik adına ne var? Herhalde bunlar kuru toprağı çevrecilik zannediyor. Mesele o kuru toprağı, o çatlamış dudakları yeşertecek suyu oralara taşımak.''

Hiç kimseye işgal ettirmedik

Orman varlığını milli servet olarak gördüklerini vurgulayan Erdoğan, ''Hükümetimiz döneminde bugüne kadar ormanlarımızın bir santimetrekaresini dahi hiç kimseye işgal ettirmedik, herkes bunu böyle bilsin'' dedi.

Törenin ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Erdoğan ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit'e birer bonzai türü ağaç hediye etti. Erdoğan hediye edilen ağacı kızı Sümeyye Erdoğan'a verdi.

Erdoğan daha sonra ağaç dikim alanına geçerek fidan dikti.

En çevreci hükümetiz

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cumhuriyet tarihinde, gelmiş geçmiş hükümetler içinde en çevreci hükümetin AK Parti Hükümeti olduğunu söyledi.

aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler