YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan Sakarya Savaşı mesajı
Başbakan Davutoğlu'ndan Sakarya Savaşı mesajı
13 Eylül 2014 15:52
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sakarya Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Mesajında, Sakarya Meydan Muharebesi'nin, Kurtuluş Savaşının kesin zaferle neticelenmesinde belirleyici rol oynayarak yakın tarihin en büyük zaferleri arasında yerini aldığını vurgulayan Davutoğlu,

"(Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. Bu satıh bütün vatandır) anlayışı ile gerçekleştirilen Sakarya Meydan Muharebesi, işgale uğrayan Anadolu'nun bağımsızlığı yolunda atılmış en büyük adımlardan biridir" ifadesini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, tarih boyunca bağımsızlığını ve hürriyetini eşsiz zaferlerle taçlandıran milletin, bugün de ortak Cumhuriyet değerleri etrafında kenetlenmiş olarak geleceğe daha da güvenle baktığını belirterek, şunları kaydetti:

"İnanıyorum ki milletimizin her bir ferdi, birlik, beraberlik ve kardeşlik şuuru içinde, aziz şehitlerimizin bize bıraktığı bu mirasa ebediyen sahip çıkacak, daha yükseğe taşıyacaktır. Bu düşüncelerle, Sakarya Zaferi'nin yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle, minnetle anıyorum."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler