YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan PKK'yı korkutacak talimat!
Güvenlik Zirvesi, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı. Başbakan Davutoğlu, kış şartlarında da operasyonların sürdürülmesi talimatını verdi.
Başbakan Davutoğlu'ndan PKK'yı korkutacak talimat!
04 Kasım 2015 / 23:40 Güncelleme: 05 Kasım 2015 / 08:49

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen güvenlik toplantısı sona erdi.

İşte zirve sonrası yapılan yazılı açıklama:

"Güvenlik Toplantısı Çankaya Köşkü'nde Sayın Başbakanımız başkanlığında gerçekleştirilmiştir.
Toplantıda 1 Kasım parlamento seçimleri öncesi, sırası ve sonrasında seçim güvenliğinin sağlanmasına dönük alınan tedbirler ve güvenlik durumu değerlendirilmiş, seçimin büyük bir olgunlukla ve sükunet içinde gerçekleşmiş olmasından duyulan memnuniyet dile getirilmiştir. Sayın Başbakanımız bu süreçte gösterdikleri üstün çabalardan dolayı Emniyet, Jandarma ve devletin ilgili tüm birimlerine tebriklerini iletmiştir.

Terörle mücadele amacıyla yürütülen huzur ve demokrasi operasyonlarında son durum detaylı bir şekilde ele alınmış, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölücü terör örgütüne dönük operasyonlarının hız kesmeden devam etmesi kararlaştırılmıştır. Oramar, İkiyaka ve Dağlıca bölgelerinin terör örgütü mensuplarından temizlenmesinde sağlanan başarı ve Irak sınırı boyunca gerçekleştirilen harekatlar hakkında bilgi sunulmuştur.

Sayın Başbakanımız kış şartlarında da operasyonların kesintisiz sürdürülmesi talimatı vermişlerdir.
Suriye'de yaşanan gelişmeler, sınır ötesinde DAEŞ unsurlarına karşı yürütülen operasyonlar ve koalisyon güçleri ile birlikte yürütülen harekat ele alınmıştır."

Zirve 2 saat sürdü

Yaklaşık 2 saat süren toplantıya, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan, Tuğrul Türkeş ve Numan Kurtulmuş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Kenan İpek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Başbakan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya, Jandarma Kurmay Başkanı Korgeneral İbrahim Yaşar, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, Genelkurmay Harekat Başkanı Korgeneral Bahadır Köse, Dışişleri Müsteşar Vekili Ahmet Muhtar Gün, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve Kamu Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu katıldı.

 // ismail
Böyle devam, mürted örgüt bitecek inşaallah, bitmeden durmak yok....
05 Kasım 2015 12:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler