YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan o fotoğraf için flaş açıklama
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şırnak'ta ele geçirilen teröristin cesedinin zırhlı araçla çekildiği fotoğrafla ilgili açıklama yaptı.
Başbakan Davutoğlu'ndan o fotoğraf için flaş açıklama
05 Ekim 2015 / 02:10 Güncelleme: 05 Ekim 2015 / 09:57

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şırnak'ta polise roketatarla saldırıda bulunurken emniyet güçleri tarafından etkisiz hale getirilen bir terör örgütü mensubuyla ilgili görüntüleri tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatların verildiğini bildirdi.

Başbakan Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu terör örgütü mensubuyla ilgili görüntüleri tasvip etmediğini ifade etti.

Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bu olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatlar verilmiştir. Bu son derece yanlış tavırlar her şeyden önce hukuk devleti kuralları içerisinde canlarını tehlikeye atarak terörle mücadele eden, bunu yaparken de bir tek sivilin bile zarar görmemesi için azami dikkat gösteren, bölge halkının güvenliği için gece gündüz görev yapan emniyet teşkilatımız tarafından kabul edilemez.

Terörle yürüttüğümüz mücadeleyi kararlılıkla sürdürürken, hukuki zemini ve meşruiyeti aşındırmaya yönelik bu tür davranış ve tutumlara müsamaha göstermeyeceğimizi milletimize taahhüt ediyorum. Türkiye, terör örgütünün her türlü barbarlığına karşın, terörle mücadelesini hukuk içinde yürütecektir."

 

AA

Ölüyle mücadele
 // ..
Hukuki zemini aşındırmaya yönelik buna benzer şeyler tam da HDPKK'nın aradığı şeylerdir. Diriyle değil de ölüyle mücadele ederek, teröre alet olmamak gerek....
05 Ekim 2015 Pazartesi 16:57
 // orhan
dunyada bu böyle ya kança atarsın yada ip bağlayıp cekerler tüm dunyada böyle oluyor yıllardırda türkiyede uyğulanan bir yöntem bu tetbir cenazeyi yak parcala bir anlam ifade etmez yada canı yanmaz bu tetbirdır...
05 Ekim 2015 13:47
 // Reşat ALTIN
TERÖR ÖRGÜTÜ GENELLİKLE CESETLERİNİ BOMBAYLA TUZAKLAR.CESEDİ KALDIRDIĞINIZDA ASKER VE POLİS ŞEHİT YADA GAZİ OLUR.ÖNLEM OLARAK ÖLÜ TERÖRİST BİR KANALI İPLE ÇEKİLEREK TUZAK RİSKİ ORTADAN KALDIRILMAYA ÇALIŞILIR.BU KONU MANŞETLERİN DİLİNDE DE İŞLENDİ.LÜTFEN BU BİLGİMİ PAYLAŞİN VE SAYIN F.DAGİSTANLI YA İLETİN 6EKİM PROGRAMINDA DİLE GETİRSİN.BU UYGULAMA YILLARDIR YAPILIR VE TEK SEBEBİ ÖNLEM DİR....
05 Ekim 2015 11:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler