YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan liderlere çağrı
Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti MYK toplantı sonrası açıklama yaptı. Liderlere çağrıda bulunan Davutoğlu; "En kısa zamanda Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile bir araya gelmeye hazırım" dedi.
Başbakan Davutoğlu'ndan liderlere çağrı
20 Ağustos 2015 / 18:14 Güncelleme: 20 Ağustos 2015 / 19:22

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MYK sonrası gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

Davutoğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yle biraraya gelmeye hazırım

"24 Ağustos gelmeden görevimizi yapalım. Meclis içinden bir hükümeti çıkaralım, seçim kararını biz alalım. En kısa zamanda Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile bir araya gelmeye hazırım. Yeter ki millet görevden kaçtı demesin. Meclis içinde çözüm için konuşmaya hazırım. Cumhurbaşkanımıza gerek kalmasın gereken adımları atalım. "

Bazı partiler sorumluktan kaçtı

"Aynı anda 3 terör örgütüne karşı yürüttüğümüz mücadele kararlılıkla sürecektir. Devlet yönetiminde hiç bir zaafa yer vermedik. Ülkemizin ekonomik istikrarı için de gerekli adımları attık. Bunları neden söylüyorum; Bazı partiler sorumluluktan kaçarken, Bazı parti liderleri sorumluluktan kaçarken, biz hükümet kurma sorumluluğunun gereğini yerine getirdik".

HDP ve benzerlerine sesleniyorum

"HDP'ye dönük olarak da, onun sırtını dayadığını iddia ettiği örgütlere dönük olarak da söylüyorum, Türkiye'de demokrasiyi korumak için alınması gereken her türlü güvenlik tedbirini, önlemi alacağız ama asla Türkiye'de demokrasinin askıya alınmasına izin vermeyeceğiz."

Kılıçdaroğlu'na saygı duyduk

"CHP ile derin ve kapsamlı bir görüşmeler gerçekleştirdik. Görüşmelerin amacı hangi şartlarda bir koalisyon olacağını yönündeydi. Sayın Kılıçdaroğlu kurullarıyla görüşerek bunun kendileri için uygun olmadığını söyledi. Saygı duyduk."

Sıkıyönetim çağrısı siyasi bir sorumsuzluktur

"Ülkeyi sıkıyönetime sokma çağrısı yapmak siyasi bir sorumsuzluktur. Demokrasimiz adına bunu bir şansızlık olarak nitelendiriyorum. Olağanüstü halde ülkemiz için geri de kalmıştır." 

Teröre karşı mileltimizin bekası için mücadele veririz

 "Biz ne denirse denilsin bu ağır sorumluluğu üstleniriz, bedeli ne olursa olsun teröre karşı milletimizin bekası için verdiğimiz mücadeleyi yürütürüz. Seçimde kaybetsek dahi alınması gereken karardan bir an dahi feragat etmeyiz."

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler