YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu TOKİ'ye talimat verdi
Başbakan Davutoğlu TOKİ'ye talimat verdi
13 Nisan 2016 12:54
Başbakan Davutoğlu, TOKİ'nin şehirlerin tarihine uygun binalar inşa etmesi için talimat verdiğini söyledi. Davutoğlu, "TOKİ artık, şehirlerimizin tarihine uygun binalar inşa edecek. talimat verdim" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium'da düzenlenen AK Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu. Şehirlerin inşa edilirken tarihi dokunun korunacağını kaydeden Davutoğlu, "TOKİ artık, şehirlerimizin tarihine uygun binalar inşa edecek. Talimat verdim. Bizzat görmediğim hiçbir TOKİ projesi hayata geçirilmeyecek. Şehrin mimarisine aykırı tek bir inşaat yapılmayacak" dedi.

Davutoğlu'nun konuya ilişkin açıklamaları:

"TOKİ PROJELERİNİ BİZZAT GÖRECEĞİM"

Her şehrin insanına, kültürüne, şehrin kimliğine göre hizmet üretiriz. Her şehrin özelliği var. Genel olarak üçe ayırabiliriz. Tarihi dokusuyla öne çıkan şehirler... Bu şehirlerin ihtiyaçlarına uygun olarak hizmet etmeliyiz. Birçok güzel örneği biliyorum. TOKİ artık, şehirlerimizin tarihine uygun binalar inşa edecek. Talimat verdim. Bizzat görmediğim hiçbir TOKİ projesi hayata geçirilmeyecek. Şehrin mimarisine aykırı tek bir inşaat yapılmayacak.

Hızla büyüyen şehirler... Hızla gelen göç karşısında acil çözümler gerekiyor. Ve Metropol şehirler... İstanbul'a, Ankara'ya çok yönlü hizmet etmeye çalışıyoruz. İstanbul'da dikey mimari yerine yatay mimariye yoğunlaşılacak. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler