YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu Pakistan'da
Başbakan Davutoğlu Pakistan'da
17 Şubat 2015 04:21
Davutoğlu, başkent İslambad'daki Çaklala Havalimanı'nda askeri törenle karşılandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "TUR" ile TSİ 02.00'de Pakistan'ın başkenti İslamabad'a geldi.

Başbakan Davutoğlu, İslamabad'daki Çaklala Askeri Havalimanı'nda düzenlenen askeri törenle karşılandı. Törende, Pakistan Kalkınma Bakanı İhsan İkbal, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Sadık Babür Girgin ve diğer ilgililer hazır bulundu.

Davutoğlu'na, karşılama töreninde, iki Pakistanlı kız çocuğu tarafından çiçek takdim edildi.

Davutoğlu ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Van Milletvekili ve TBMM Pakistan Dostluk Grubu Başkanı Burhan Kayatürk ve AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan da Pakistan'a geldi.

Tören alanında, "Hoşgeldiniz Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu" yazılı pankart ile Başbakan Davutoğlu'nun, Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ve Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in fotoğraflarının asıldığı görüldü.

Bu arada, Başbakan Davutoğlu'nun, iki gün sürecek Pakistan ziyareti dolayısıyla başkent İslamabad'daki bazı caddelerde fotoğrafları yer aldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler