YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: O dağlar o teröristlerden temizlenecek
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 16 askerimizin şehit olduğu Dağlıca saldırısına ilişkin açıklamasında;"O dağlar, o teröristlerden temizlenecek. Ne olursa olsun temizlenecek. Bu ülkenin dağları,şehirleri teröristlere terk edilmeyecek" dedi.
Başbakan Davutoğlu: O dağlar o teröristlerden temizlenecek
07 Eylül 2015 / 17:45 Güncelleme: 07 Eylül 2015 / 19:12

Dağlıca'daki terör saldırısının ardından tüm programlarını iptal eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık binasında açıklama yaptı.

Teröre karşı azimle operasyonalrın yapıldığını belirten Davutoğlu; "O dağlar, o teröristlerden temizlenecek. Ne olursa olsun temizlenecek. Bu ülkenin dağları, ovaları, yaylaları, şehirleri teröristlere terk edilmeyecek" dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasından önemli satır araları:

 "O dağlar, o teröristlerden temizlenecek. Ne olursa olsun temizlenecek. Bu ülkenin dağları, ovaları, yaylaları, şehirleri teröristlere terk edilmeyecek. Üçüncü mesajım, bu kara propagandanın odağı olan mihraklara, terör mihraklarına; ne yaparsanız yapın, terörle mücadelemizdeki kararlılığımızdan bizi döndüremeyeceksiniz."

Bilinçli olarak eş zamanlı saldırı yapılıyor

"7 Haziran seçimlerini, son derece demokratik bir şekilde yaptıktan ve bu seçimlerin neticesinde milli iradenin tecellisiyle birlikte yeni bir döneme adım atma kararlılığını yaşadıktan sonra ülkemiz, bilinçli bir şekilde dışarıdan ve içeriden odakların desteklediği eş zamanlı bir terörist saldırısı ile karşı karşıya kalmıştır."

Kararlılığımızdan taviz vermedik

 "Her zaman vurguladığımız gibi, bu terör saldırıları karşısında ülkemizin birliği ve beraberliğini koruma kararlılığından hiçbir zaman tereddüt göstermedik, bu kararlılığı en açık bir şekilde her zaman eylemlerimizle ve söylemlerimizle ortaya koyduk."

Hain bir saldırıdır

"2 Eylül'de itibaren Yüksekova ve çevresinde terör örgütünün yuvalandığı bölgelere karşı operasyon sürdürülmüştür. Operasyonlardan ağır darbe alan PKK en son Dağlıca'da askerimize hain bir saldırı düzenlemiştir. Dün başlayan çatışmalar aralıksız olarak bugüne kadar sürmüştür. Özel komando birlikleriyle takviye edilen güvenlik güçlerimiz şehit düşen kahraman askerlerimize ulaşmıştır. Çatışmalarda şehit düşen askerlerimiz bölgeden tahliye edilmiştir."

Bu ülke sonuna kadar korunacak!

"Kahraman askerlerimizin görmek istediği tek şey, milletimizin teröre karşı birliktelikle hareket etmesidir. Bizim askerlerimiz bu ülkenin çocuklarıdır ve bu ülkeyi sonuna kadar koruyacaklardır!
Güvenlik güçlerimizin gözlerinden öpüyorum, onların bu gayretlerini görmeyenleri lanetliyorum"

Kara propaganda yaptılar

"Maalesef dün akşamdan bu yana sosyal medya üzerinden kara propaganda yürütüldü.
Milletimizin ve TSK'nın moralini bozmak için nice sayılar nice haberler üretildi. PKK'yı eleştiremeyenler askerimizden hesap sormaya kalktı"

Vatandaşlarıma sesleniyorum...

"Doğu ve güneydoğudaki vatandaşlarımızın, bu terör örgütünün zulmü, vahşeti, alçakça saldırıları karşısında milletin bütünlüğü içinde, güvenlik birimlerimize, devletimize sahip çıkacağına inanıyorum. Bu aidiyet bilincinin, tarihten gelen bu kardeşliğin, terörle mücadelede en büyük gücümüz olduğuna da inanıyorum."

 

 

 

 

Sayin Basbakanim
 // uykucu
Insallah....
07 Eylül 2015 Pazartesi 19:43
hepsi şehirde
 // nurullah alp
dağda kim kaldı ki üstadım hepsi şehirde...
07 Eylül 2015 19:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler