YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Hükümetimizin kararlılığı kesin
Davutoğlu Edirne'de genişletilmiş il başkanları toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Çözüm süreci hakkında kararlığımızı sürdüreceğiz diyen Davutoğlu, "Hükümetimizin kararlılığı kesindir" ifadesini kullandı.
Başbakan Davutoğlu: Hükümetimizin kararlılığı kesin
24 Aralık 2014 / 12:49 Güncelleme: 24 Aralık 2014 / 12:56

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Edirne İstanbul'un habercisidir. Bizim hareketimiz milli birlik hareketidir.

Biz Üsküp'te her eve Kur\'an-ı Kerim ve Türkçe sözlük göndereceğiz. Biz balkanlarda yeni bir kültürel uyanış gerçekleştirmek için çaba harcıyoruz.

Edirne'yi balkanlara açılan ana kapı olma özelliğine tekrar kavuşturacağız. Bugün Edirne'ye müjdelerim olacak. Hızlı tren projesi gerçekleştirilecek. Hızlı trenle Edirne İstanbul'a bağlanacak. Edirne'yi Avrupa içlerine bağlamaya kararlıyız. Bir havaalanına ihtiyaç var. Bu ihtiyacı karşılayacağız.

Meriç Havzası, Ergene çevre düzenlemesiyle yeniden hizmete girecek. Tarihi Kırkpınar stadyumu yeniden inşa edilecek. Edirne kültür turizmine açılacak. Roman kardeşlerimize yönelik çalışmalarımız var.

Belediyelere destek verin çağrısı

Beni duygulandıran bir merasime katıldım. Ahilik geleneği hala devam ediyor. Ahi Evran geleneği sürdürülüyor. Bütün esnaf Ahi Evran duasıyla sabah işlerine başlıyor. Bütün belediyelere buradan sesleniyorum. Ahilik geleneğinin devam etmesi için destek verin!. Bütün belediyeler duayla açılsın.

Ak Parti dimdik ayakta

AK Parti kadroalrı ilk günkü gibi dimdik ayakta. Halk AK Parti davasını benimsedi ve bu kadrolarla yola devam etmek istiyor.

Belediyelerde kesinti yapılacak

Büyükşehir yasası çıktıktan sonra bazı çalışmalar başlatmıştık. Biz bir komite oluşturduk. Büyükşehir yasasından kaynaklanan sıkıntıları hafifletmek için önlem alacağız.

"Büyükşehir belediyelerimize bağlı kuruluşlara, il ve ilçe belediyelerimize genel bütçeden gönderilen paydan 6 ay boyunca kesinti yapılmaması kararı alınmıştır" Yüzde 40 oranında alına bu pay 6 ay boyunca alınmayacak.

Kamu düzeninden taviz yok

Çözüm süreci milli birlik ve beraberlikle bütünleşen bir meseledir. Kamu düzeni tam anlamıyla korunacak. Ülkenin her köşesinde emniyeti sağlayacağız. "Bir, hiçbir suretle kamu düzeninden taviz verilemez. Kamu düzeninden taviz verildiği zaman çözüm süreci de işlemez hale gelir.

Al bayrağımız korunacak

Onun için şu anda Meclisimizde olan iç güvenlik reformu ve özgürlüklerin korunması paketini hazırladık. Edirne'den Hakkari'ye kadar Türkiye'nin her bir ilinde, ilçesinde, kasabasında, köyünde kamu düzeni tam anlamıyla tesis edilecektir, edilmiştir ve korunmaya devam edilecektir" Al bayrağımız korunacaktır.

Çözüm süreci en güzel cevap

Çözüm süreci fitne sokmak isteyenler için en güzel cevaptır. "Olumlu yönde gelişmeler var. Hep beraber bunları inşallah takip ederek, bu süreci hayırlısıyla bir daha ülkemizin hiçbir köşesinde, hiçbir annenin ağlamaması, hiçbir ocağa evlat acısı düşmemesi için kararlılıkla bu yolu sürdüreceğiz"

Hükümetimiz kararlılığı kesin

"Vatandaşlarımız Edirne'de nasıl dükkanlarını güvenle açıyorlarsa, duayla açıyorlarsa, başlarına herhangi bir şeyin gelmeyeceğine eminlerse, bu emniyeti ve güveni Hakkari'de de Van'da da Diyarbakır'da da Bitlis'te de ülkenin her bir köşesinde sağlayacağız. Bu emniyeti tehdit edenlere karşı da hiçbir şekilde herhangi bir müsamaha gösterilmeyecek. Bu konuda hükümetimizin kararlılığı kesindir"

Kılıçdaroğlu biraz büyük düşünsün, hiç olmazsa Şişli Belediyesinin büyüklüğünde düşünsün. Yeni bir siyasi kültür Türkiye'yle gelecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler