YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: "Bunlar molotof koalisyonu..."
Başbakan Davutoğlu'ndan İç Güvenlik Paketi açıklaması: "Muhalefet katkıda bulunmuyor. Yasayı engellemek isteyenler şiddet ortamından sorumlu. Muhalefet molotof koalisyonu kurdu. Şiddeti Meclis'e taşımak istiyorlar."
Başbakan Davutoğlu: "Bunlar molotof koalisyonu..."
20 Şubat 2015 / 14:09 Güncelleme: 20 Şubat 2015 / 15:39

Başbakan Davutoğlu, İç Güvenlik Paketi'ne ilişkin "Bu yasayı engellemek isteyenler şiddet ortamından sorumludurlar. Bu yasayı engellemek için meclisi dahi şiddet ortamına dönüştürenler halka hesabını veremezler. Onlara destek veren MHP de veremez. Hepsi birden molotofkokteylini savunuyorlar. Bunlar molotofçu koalisyon. Molotof koalisyonu..." dedi.

Davutoğlu, İç Güvenlik Paketi'ne ilişkin, "Ülkenin huzuru, özgürlüklerin korunması ve uyuşturucuyla mücadele konusunda adım atılmasını öngören bu yasa, öyle veya böyle bu meclisten inşallah geçecek" dedi.

Başbakan Davutoğlu, İç Güvenlik Paketi'ne ilişkin "Biz daha önce birçok sınavlardan geçtik. Birçok böyle şiddet, engelleme yöntemleriyle karşılaştık. 2010 referandumu sürecinde neler yaşadığımızı herkes biliyor. Ama hiçbir zaman attığı adımdan meclis adabına saygılı olmak yanında, yasaların geçmesi konusunda kararlı tutumdan vazgeçmeyeceğiz. Gerekirse sabaha kadar oturumlar sürer ama bir daha bu ülkede molotofkokteyliyle yanmış kızlarımızı görmek istemiyoruz. Bir daha bu ülkede yüzlerine maske takmış sokağa çıkıp maskeyle ortalığı kasıp kavuran vandallara izin vermeyeceğiz" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler