YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Bu bir insanlık suçudur
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Conrad Otel'de düzenlenen Türk-Japon İş Forumu'nda açıklamalarda bulundu. Davutoğlu Paris'te meydana gelen katliama ilişkin, "G-20 öncesi yaşanan bu saldırı insanlık suçudur" dedi.
Başbakan Davutoğlu: Bu bir insanlık suçudur
14 Kasım 2015 / 11:24 Güncelleme: 14 Kasım 2015 / 12:02

Türk-Japon İş Forumu, Paris'teki terör saldırılarında ölenler için saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. İki başbakan ayağa kalkarak terör saldırısında ölenler için saygı duruşunda bulundu.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

G-20 öncesi yaşanan bu saldırı insanlık suçudur. Türkiye olarak Fransa'nın yanındayız. Fransa'yla birlikte bundan sonra da terörle mücadelede omuz omuza olacağımızı söylüyorum"

Hedefimize kısa sürede ulaşacağız

"Türkiye için stratejik önem taşıyan altyapı projelerinde Japon dostlarımızla birlikte çalışmaktan çok memnunuz. 2014 sonu itibarıyla iki ülke arasındaki ticaret hacmi 3,6 milyar dolar civarındadır. Ancak bu yetmez. İki ülkenin potansiyeli bunun çok ötesindedir. İki ülke arasında ekonomik ortaklık anlaşmasının tamamlanmasıyla ticarette arzu ettiğimiz hedeflere en kısa sürede ulaşacağımızı düşünüyorum. İnşallah ilk 2-3 yıl içinde 5 milyara, en geç 5 yıl içinde de 10 milyara bu ticaret hacmini çıkarmamız şarttır."

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler