YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: CHP en sefil dönemini yaşıyor!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Musul'da yaşananlarla ilgili CHP'ye yüklendi.
Başbakan: CHP en sefil dönemini yaşıyor!
17 Haziran 2014 / 11:56 Güncelleme: 17 Haziran 2014 / 12:40

AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan Musul'da yaşananlara ilişkin konuştu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

Başbakan Erdoğan, "CHP’nin genel müdürü Ortadoğu’dan bataklık diye bahsediyor. Bu tarih bilmezliktir, cehalettir, ırkçılıktır, ayrımcılıktır. Zannedersiniz ki CHP’nin genel müdürü Paris’te Londra’da doğdu. Tunceli’de doğacak, büyüyecek, oranın kültüründe yetişecek sonra çıkıp Ortadoğu’ya bataklık diyeceksin. İnsafı ve vicdanı olan kişi çıkıp bir bölgeyi bataklık diye tarif edemez." dedi.

Başbakan Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Vatandaşlarımızın kurtarılması için her türlü imkan kullanılıyor. Elçilikler tüm personelleri ile birlikte bulundukları ülkelerin teminatındadır. Diplomatik personelini namusu, şerefi gibi görür. Irak'ta merkezi hükümet bunu başaramamıştır ve personelimizi koruyamamıştır. Biz canlarımızı sağ sağlim kurtarmaya çalışırken CHP’nin kasap gibi et derdinde olması bunu siyasi ranta çevirmek gayreti içinde olması fırsatçılıktır.

Zannedersiniz Kılıçdaroğlu Londra'da doğdu

CHP’nin genel müdürü Ortadoğu’dan bataklık diye bahsediyor. Bu tarih bilmezliktir, cehalettir, ırkçılıktır, ayrımcılıktır. Zannedersiniz ki CHP’nin genel müdürü Paris’te Londra’da doğdu. Tunceli’de doğacak, büyüyecek, oranın kültüründe yetişecek sonra çıkıp Ortadoğu’ya bataklık diyeceksin. İnsafı ve vicdanı olan kişi çıkıp bir bölgeyi bataklık diye tarif edemez.

100 yıldır Misak-ı Milli sınırları dışında Türkiye olmadı. Bizim hükümetlerimiz  bataklık deyip o bölgelere sırt çevirdiler.

Bizim eski dış politikamız Orta Doğru’ya bataklık deyip sırtını döndü. Selçuklular, Osmanlılar ve bugün Türkiye Cumhuriyeti bu coğrafyanın kronik sorunlarına dahil olmamıştır. Ecdat bölgedeki tüm meselelere bakmayı başarmıştır.

Ali ve Ayşe isminin aynı ailede bulunduğuna Türkiye dışında başka ülkede rastlayamazsınız

Ali ile Ayşe isimlerinin aynı ailede bulunduğuna Türkiye dışında bir ülkede rastlayamazsınız. Bölgede mezhep farklılıkları üzerindeki her çatışmada biz hakkı, sabrı tavsiye ettik. Öyle tutuculuk ki Ömer dediğin zaman çılgına dönüyor ama Ali bizi çılgına döndürmüyor biz kucaklıyoruz. Bizde Ali’de Ömer de, Hasan da, Hüseyin de hepsi bizim ailemizin içerisinde bizi bütünleştiren isimler. Herkes bu coğrafyada yaşayan herkes baksın canlı bomba olup bir camiye girip o bombayı patlatmak namaz kılan insanları öldürmek herhangi mezheple ya da dinle açıklanabilir mi? Bombayı patlatan da şehit olan da şahadet getiriyor.  Aman yarabbi… Bu ne menem iştir? Bundan daha acı bir manzara olabilir mi?

CHP ateşe körükle gidiyor

 Biz tarafsızlıktan bahsetmiyoruz. Her zaman hakkın tarafında durmaktan bahsediyoruz. Coğrafyamızda oluk oluk kan akarken biz her kesime kardeşliği hatırlatmanın mücadelesini veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti doğuya ve güneye sırtına döndü. Türkiye’nin etrafında duvarlar örüldü, mayınlar döşendi. Kafasını kuma gömen ülke büyük ülke olamaz. Irak meselesinde, Suriye meseleye mezhep zaviyesinden değil, hak zaviyesinden baktık. CHP Türkiye içinde ateşle oynadığı gibi Suriye ve Musul meselesinde ateşe körükle gidiyor. Pensilvanya hala bunların eline yalan yanlış bilgi veriyor.

CHP en sefil dönemini yaşıyor

CHP, genel müdür yönetiminde kurulduğu zamandan bugüne en zavallı en sefil dönemini yaşıyor. Biz MHP’ye yavru muhalefet diyorduk artık o sıfatı hak etmiyor. MHP Pensilyanya ve CHP’nin vagonu haline geldi. CHP müdürü, MHP genel başkanı akılla, vicdanla bağdaşmayan iftiralar üretmesini sorumluluk kavramı ile ifade edemez. Biz ülkenin, milletin , orada alı konuşlan vatandaşların sorumluluğunu üzerimizde hissediyoruz.

Diyarbakır’daki bayrağımıza saldırı sonrasında da MHP ve CHP aynı tavrı takındı. Terör örgütünün vazifesi bayrağa saldırı düzenlemek. CHP ve MHP vatandaşı tahrik etmek.Türkiye’ye yönelik saldırıları milletim görüyor. Her seçimde kaybeden Ak Parti karşısında varlık gösteremeyen partiler gözleri dönmüş biçimde ellerine geçen fırsatı değerlendiriyor. İçerideki hadiseleri de dışarıda hadiseleri de kardeşliğimiz aleyhine kullanmaktan çekinmiyorlar. Bu çirkin politika karşısında biz sorumlu davranmaya devam edeceğiz. Mısır’daki ateşi Türkiye’ye sıçratmaya çalıştılar izin vermedik. Irak’taki ateş Türkiye’ye taşımaya çalışıyorlar buna izin vermeyeceğiz.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler