YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: Bu monşer, bu ırkçı, faşist, kendini bilmez...
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, Diyarbakır'daki İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.
Başbakan: Bu monşer, bu ırkçı, faşist, kendini bilmez...
26 Temmuz 2014 / 18:14 Güncelleme: 26 Temmuz 2014 / 19:11

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Kürt kardeşlerimin sorunlarını yıllarca inkar eden, yıllarca bu topraklara, kimliklere, inançlara zulüm uygulayan, her darbenin arkasında duran CHP sahnede. Milliyetçiliği ırkıçlık olarak anlayan MHP sahnede. Gerilim siyasetinden medet uman, kandan, gözyaşından medet uman HDP sahnede. 10 yıllardır manşetlerinden ırkçılık akan, kan akan, şiddet akan medya yine sahnede. İstanbul'dan ötesini bilmeyen, Anadolu'nun, Trakya'nın derdini hiç anlamayan bazı işverenler sahnede. Onlarla birlikte hayatı fitneyle geçmiş, hayatı ayrımcılıkla, ispiyonla, adam satmakla, sırttan adam hançerlemekle geçmiş, ırkçı Pensilvanya sahnede. Bunlar bir araya geldiler. Ne kadar ırkçı varsa bu ülkede kardeşliğin ne kadar düşmanı varsa bir araya geldiler. Çatışmalardan, zulümden, yasaklardan, işkencelerden medet uman ne kadar odak varsa şu anda yine bir araya geldiler."

"Bu monşer aday çıktı, bu ırkçı, faşist, kendini bilmez..."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "İşte bu monşer aday çıktı, bu ırkçı, faşist, kendini bilmez dergiyle (Türk Solu) poz verdi. Sanmayın ki hata yaptı, sanmayın ki yanlışlıkla o dergiyi eline aldı, takdiri ilahi, zihninde beyninde, ruhunda ne varsa, işte o dergiyi elinde tutarak içinde olanı, dışarıya aksettirdi. Şecaat arzederken, sirkatin söyledi."

"Hayret ettim"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Son zamanlarda, hayret ettim, Bahçeli 'Kürt kardeşim' demeye başladı. Ey Bahçeli, sen bugüne kadar 'Kürt kardeşim' demezdin. Ama hamdediyorum öğrenmiş. Bu siyaset insanlara neler yaptırıyor. Öğrendi."

"CHP, kapanan camilerin, yıkılan türbelerin failidir"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "CHP, Kürt meselesinin mimarıdır, CHP, Dersim'in mimarıdır. CHP, kapanan camilerin, yıkılan türbelerin failidir. CHP, yasakların, baskıların, işkencelerin, faili meçhullerin, Diyarbakır Cezaevi'nin savunucusudur. CHP demek, ırkçılık demektir, zulüm demektir, ayrımcılık demektir. İşte HDP gitti, bu CHP ile ittifak arayışlarına girdi. Ne diyor HDP adayı, 'birlikte dans edelim' diyor. İşte tam da CHP kafası, CHP zihniyeti budur. Diyarbakır'dan inşallah bu CHP kafasına, bu CHP zihniyetine de oy çıkmayacak."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

-Faili meçhullerin arkasında kim varsa bu darbe girişimlerinin arkasında da o var.

-CHP ve MHP adayının poz verdiği dergiye 'Kürt sorunu yoktur, Kürt istilası vardır' diye kapak yaptılar.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler