YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: Bu bir veda değil, Fatiha'dır!
AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan tanıtım toplantısında konuştu.
Başbakan: Bu bir veda değil, Fatiha'dır!
01 Temmuz 2014 / 12:08 Güncelleme: 01 Temmuz 2014 / 13:28

Başbakan Erdoğan, "Zaferin sahibi sadece Allah’tır. Ya Rab, bizim hareketlerimizi doğruluk üzerine kıl, göğüslerimizi genişlet. Bu milleti bir kez daha zaferle müjdele Ya Rabbi" dedi.

Eğer milletim bu kardeşinizi Cumhurbaşkanlığına seçerse...

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: ''Eğer milletim takdir eder Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. cumhurbaşkanlığına bu kardeşinizi getirirse, şunu herkesin bilmesini istiyorum, devletle milleti kucaklaştıran, milletinin çıkarlarını gözeten, milletin ve demokrasinin tarafını tutan bir cumhurbaşkanı seçilmiş olacaktır.''

Biz siyaseti Allah için yaptık

Başbakan Erdoğan, "Biz siyaseti temiz yürekler için yaptık, toprağı, vatanı için canını veren aziz şehitlerimizi unutmadık. Başörtülü olduğu için üniversite kapılarından boynu bükük döndürülen gözü yaşlı kızlarımız için siyaseti yaptık. Balkanlar'da terk edilmiş kardeşlerimiz, Mısır, Somali, Afganistan'daki kardeşlerimiz için yaptık. Biz siyaseti Allah için, millet, vatan için yaptık. Tüm unutulmuş, terk edilmişler için yaptık" dedi.

"Darbelere göğüs gererek büyüdük"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Onlar itelediler, onlar tahkir ettiler, dışladılar, biz daha da azmettik. Her darbeyle daha da güçlendik. Tüzüklerle, manşetlerle çarpışarak, darbelere göğüs gererek büyüdük. Kriterimiz her zaman Hakk oldu. Kimin ne dediğine değil, Hakk'ın ne dediğine, adaletin ne dediğine, milletin ne söylediğine baktık."

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu ülke bize oy verenler kadar vermeyenlerin de ülkesidir. Biz, Türkiye'yi onlar için de büyüttük. Bu güzel ülke bizi sevenler kadar sevmeyenlerin de ülkesidir. Bu güzel ülkede hakları, özgürlükleri, kazanımları 77 milyon için büyüttük."

Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesi...

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Cumhurbaşkanının Meclis tarafından değil halkın bizzat kendisi tarafından seçilmesi basit, teknik bir değişiklik değildir. Bu sadece yöntemin değişmesi değildir. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi, bir tarihin, vesayetler tarihinin bu ülkede kapatılmasıdır, bunu böyle bilelim."

Onlara 'Siz kimsiniz' sorusunu sorduk

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "O kadar ileri gittiler ki Türkiye'de gündem belirlemek, Türkiye'yi azarlamak, Türkiye'ye kibirle parmak sallamak istediler. İşte biz siyasi tarihimiz boyunca, cesaretle, korkmadan, çekinmeden 'Siz kimsiniz' sorusunu sorduk. Evet. Siz kimsiniz  İçeride ve dışarıda, siz kimsiniz  Bize tepeden bakma, bize kibirle bakma cüretini nereden buluyorsunuz  Size bu hakkı kim veriyor "

"Biz bir çığır açtık, bir kapıyı araladık"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Bu ülkenin gençlerine özgüven aşıladık, bu ülkenin çocuklarına aydınlık bir gelecek umudu aşıladık. Bu aziz millete hayal gibi görünen seviyelerin ulaşılabilir olduğunu gösterdik. Biz bir çığır açtık, bir kapıyı araladık."

"Zerre kadar taviz vermeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Milletin birliğinin yanında, ulusal güvenliğimizi tehdit eden tüm girişimlere karşı cumhurbaşkanının birincil derecede görevi vardır. Paralel devlet yapılanmasına asla müsamaha göstermeyeceğiz. Ülkemizin bağımsızlığını hedef alan bu maşa örgütle en üst düzeyde mücadele etmeye devam edecek ve bu mücadeleden zerre kadar taviz vermeyeceğiz. Bu kirli yapıyı hukuk içinde tamamıyla ve hızlıca tasfiye edeceğiz."

"Cumhurbaşkanlığı makamı, dinlenme makamı değil"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Bugüne kadar Türkiye'ye, aziz milletimize, istiklalimize, istikbalimize yapılan her türlü saldırıya karşı dik durduk, göğüs gerdik, asla taviz vermedik. Bu mücadelenin aynı şekilde, aynı kararlılıkla, hatta daha da güçlü bir şekilde süreceğinden kimsenin bir endişesi, şüphesi olmasın. Bizim için cumhurbaşkanlığı makamına çıktığımız zaman orası bir dinlenme makamı asla olamaz, olmayacaktır. Çözüm sürecini bedeli her ne olursa olsun sürdüreceğimizi defaatle ifade ettim. Allah nasip ederse, cumhurbaşkanlığımızda da çözüm sürecinin sekteye uğramasına asla müsaade etmeyiz, edemeyiz. Türkiye'nin çözümden, barıştan ve kardeşlikten başka hiçbir seçeneği yoktur."

"Bizim büyük davamız..."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Bizim büyük davamız, fani isimler, fani şahsiyetler üzerine değil, baki hakikatler üzerine inşa edilmiş, bugüne böyle gelmiştir ve böyle de gidecektir. Recep Tayyip Erdoğan olmadığında AK Parti'nin olmayacağını düşünen varsa, o bu davayı anlayamamıştır"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Daha dinamik, ortaya dirayetini koyacak bir parlamento yapısı kimseyi rahatsız etmesin. Üç dönem kuralının AK Parti'de taviz verilmeden muhafaza edileceğini biliyor, buna yürekten inanıyorum."

"Gözümüz arkada değil ve olmayacak"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Gözümüz arkada değil ve olmayacak. Arkada güçlü bir geleneğin olduğunu biliyorum. Arkada bu davayı omuzlayacak kahramanların olduğunu biliyorum."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Bu bir veda değildir, bir kapanış, bir bitiş değildir. Bu, bizim için çok farklı bir an, işte bu bir hatime değil inanıyorum ki bir fatihadır, bir açılıştır"

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 

- 10 Ağustosta seçilirsek, bir kesimin, partinin değil Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı olacağız.

- Çatı adayla, siyaset dışı bir cumhurbaşkanı ile eski Türkiye'nin ruhunu geri çağırabileceklerini zannediyorlar. 

- Şahsımı 12. cumhurbaşkanı adayı gösteren tüm milletvekili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 

- Bu hizmete gönül veren ahirete intikal edenleri rahmetle anıyorum

- Bu toprakların değerlerini savunuyoruz diye bize farklı gözle baktılar. Saldırı ve hakaretlerini arttırdılar. 

- Biz başkalarının bize ne dediğine bakmadık, biz başkalarının kalıplarında eriyenlerden olmadık. 

bsn.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler