YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Binali Yıldırım'a karargahta kozmik brifing
Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay karargahına önemli bir ziyarette bulundu. Nezaket ziyaretini aşan karargah ziyareti yaklaşık 3 saat sürdü.
Başbakan Binali Yıldırım'a karargahta kozmik brifing
03 Haziran 2016 / 07:48 Güncelleme: 03 Haziran 2016 / 09:41

Binali Yıldırım, 22 Mayıs’taki AK Parti’nin olağanüstü kongresinde genel başkan seçildi. Ardından da Cumhurbaşkanı tarafından önce hükümeti kurmakla görevlendirildi. Daha sonra yeni kabine listesiyle birlikte Başbakan olarak atandı.

KOMUTANLAR KÖŞK’E ÇIKMIŞTI

Yıldırım’ın Başbakan olarak atanmasının ardından kendisine ilk ziyarette bulunan TSK’nın komuta kademesi oldu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanları, 26 Mayıs Perşembe günü Başbakan tarafından Çankaya Köşkü’nde kabul edildi. Bu ziyaret 30 dakika sürdü. Bu, komuta kademesinin birlikte çalışacakları yeni Başbakan’a bir nezaket ziyaretiydi.

Binali Yıldırım’ın kurduğu hükümet, 29 Mayıs Pazar günü Meclis’te güvenoyu aldı.

3 SAAT SÜREN BRİFİNG

Binali Yıldırım’ın Başbakan olduktan sonra ilk ziyaret ettiği önemli yer, Genelkurmay karargahı oldu. Yıldırım, 2 Haziran Perşembe günü karargaha ziyarette bulundu.

Bu ziyaret, ilk başta yeni Başbakan’ın TSK’ya nezaket ziyareti olarak algılandı. Ancak ziyaret, yaklaşık 3 saat sürdü.

Alman Federal Parlamentosu’nun sözde soykırım kararı nedeniyle bu ziyaret bugün gözlerden kaçtı. Ancak akşam, bu ziyaret kulislerin konuşulan konularından biri haline geldi.

3 saat süren karargah ziyaretinde Yıldırım’a, öncelikli olarak Güneydoğu’da hem yerleşim birimlerinde hem de kırsalda terör örgütü PKK ile yürütülen mücadeleyle ilgili kapsamlı bilgi sunumunda bulunuldu.

Bunun yanı sıra Irak ve Suriye sınırındaki askeri gelişmeler ve alınan önlemler konusunda da, Yıldırım bilgilendirildi. Kulislerde konuşulan yeni Başbakan’a, karargahta, askeri açıdan çok gizli mahiyette bir brifing verildiği.

 

MİLLİYET

 // Aziz
Yaw ne anlar ki bu adam.... Davutoglu gibi bir deha olaydk sikinti yoktu......
03 Haziran 2016 16:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler