YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Binali Yıldırım: İzmir'in çılgın projesi geliyor
Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de halka hitap etti. Yıldırım, "İzmir'in çılgın projesi de geliyor" dedi.
Başbakan Binali Yıldırım: İzmir'in çılgın projesi geliyor
30 Mayıs 2016 / 23:30 Güncelleme: 31 Mayıs 2016 / 00:09

Başbakan Binali Yıldırım, başbakanlık sıfatının ardından ilk kez İzmir'e geldi. Başbakan Binali

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

İzmir'i artık hizmet yoksunluğundan mutlaka kurtaracağız. Başladığımız 35 projeyi bitireceğiz.

Biz Kemal Paşa ile gurur duyuyoruz, İzmir ile gurur duyuyoruz. Benim için hayatımın dönüm noktası 2011 yılının Mart ayıdır. İzmir'den milletvekili adayı gösterildiğim zaman biraz endişelenmiştim. Çok bilmediğim, daha önce bulunmadığım bir şehre gidiyorum. Acaba nelerle karşılaşacağım? Ancak İzmir'e gelince bu coşkuyu görünce, "İzmir benim şehrim" dedim. 

İzmir deyip geçmeyelim. İzmir ilk kurşunun atıldığı şehirdir, İzmir Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı şehirdir. Ama İzmir ne yazık ki son 20 yıl içinde maalesef gelişmesini tamamlayamadı. İzmir geri kaldı. Ama hiç merak etmeyin, sizlerin hizmet açığını ortadan kaldıracak ve İzmir'i tekrar İstanbul ile yarışan il yapmaya kararlıyız. 

İzmir'i İstanbul'a bağlayan otoyolu, Osmangazi Köprüsü'nü tamamladık, 30 Haziran'da açıyoruz. Hayırlı olsun. 2 yıl sonra Bursa-İzmir arası da bitmiş olacak. Böylece 3 saatten az bir sürede İstanbul'da olacağız. 

Ankara'dan hızlı trenin sesi Afyon'dan Uşak'a doğru emin adımlarla ilerliyor. Hızlı tren de İzmir'e geliyor, hayırlı uğurlu olsun.  İzmir'in çılgın projesi de geliyor. Nasıl Konak Tüneli'ni yaptıysak, Körfez geçişini de mutlaka yapacağız. Konak ile Karşıyaka'yı birbiri ile birleştireceğiz. 
Bugüne kadar sizlerle nasıl zorlukları aştıksa bundan sonra da İzmir arkamızda olduktan sonra aşamayacağımız engle yok. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler