YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: Benim bakanlarımı lekelemek için...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Giresun'da toplu açılış töreninde konuşuyor
Başbakan: Benim bakanlarımı lekelemek için...
22 Aralık 2013 / 13:07 Güncelleme: 22 Aralık 2013 / 14:23

Giresun Atatürk ve Görele Cumhuriyet meydanında düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Eğer bu ülkeye el uzatan olursa, eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa biz o elleri kırarız" şeklinde konuştu.

Bu tazağın amacı başka

Başbakan Erdoğan, "Oluşturmak istedikleri algıya sakın ha itimat etmeyin. Bir takım gazetelerin, bir takım ajanların, hukuku çiğneyerek yayınladıkları görütülere, fotoğraflara, attıkları manşetlere, kullandıkları dile, yaptıkları montajla sosyal medyadaki görüntülere asla aldanmayınız. Bu kompolonun amacı başka, bu tazağın amacı başka" ifadelerini kullandı.

Bunda her numara vardır

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun emniyet ve yargıyla ilgili açıklamalarına ilişkin, "Ey genel müdür, tabii tertemizi prılı pırıl olan genel müdürlerimi tenzih ederim ama bu temizlerden değil. Bunda her numara vardır. Bu Rahşan affıyla işi kurtardı. Şimdi ben soruyorum ey anamuhalfetin genel müdürü, adını almayacağım ağzıma, taltif olur ama siz bunun kim olduğunu biliyorsunuz. Siliviri'deki mahkemeye hakaret eden bu genel müdür değil miydi? Silivri'ye gidip de orada kendi arkadaşlarını ziyaret etmek suretiyle yargı üzerinde baskı oluşturmak isteyen kendi yandaşlarıyla arkadaşlarıyla beraber kendisi değli miydi? Hakimlere, savcılara hakaretler yağdıran bundan dolayı hakkında fezleke olan bu genel müdür değli miydi?" dedi.

İstikrarı kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceklerini belirten Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Güven ortamının kimsenin bozmasına müsaade etmeyiz. Kardeşlerim, bunlar huzuru bozmak istiyorlar, terörü geri getirmek istiyorlar, bir yıldır Giresun’a şehitlerimiz geliyor mu? Ama bilesiniz ki bundan rahatsız olanlar var, şehitlerimizin gelmesini bekleyenler, isteyenler var. Çünkü buradan besleniyorlar. İşte biz buna müsaade etmeyiz. Türkiye’nin ufkunu karartacak, faizi yükseltecek, eskiden olduğu gibi milletin kanını emmek isteyenler var. İşte geçen hafta kurulan tuzak budur. Ne yazık ki Türkiye içindeki bir takım örgütler de bu kirli tuzakta taşeron oldu, maşa oldu, buna destek verdiler. Bu tezgahın değirmenine şu taşıdılar."

Kurulan tuzağın manası çok açıktır

Başbakan Erdoğan, "Geçtiğimiz hafta kurulan tuzağın manası çok ama çok açıktır; huzuru bozalım, istikrarı bozalım, faizi yükseltelim, teröre can verelim ve daha çok kazanmaya devam edelim. Biz de işte buradan açık açık ilan edelim, bu tuzağı beraber bozacağız. Bu oyunu beraber bozacağız. Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunları alt üst edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Millet bu ittifakı da bozar

Başbakan Erdoğan, "Dindar kisvesi altında bazı zavallı örgütleri taşeron olarak kullanıp, maşa olarak kullanıp benim güzel ülkemde kaos oluşturmak istiyorlar. Millet bu ittifakı da bozar" şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler