YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan 'Babalar Günü'nü kutladı
Başbakan 'Babalar Günü'nü kutladı
16 Haziran 2013 13:28
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Babalar Günü'nü kutladı.

Erdoğan, Babalar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, toplumun çekirdeği olan ailenin, toplumsal değerlerin yaşatıldığı, kültür ve geleneklerin nesilden nesle aktarıldığı en önemli sosyal yapı olduğunu hatırlatarak, Türk geleneğinde babanın ailenin temel direği olarak görüldüğünü, adaleti, paylaşmayı, dayanışmayı ve sorumluluğu simgelediğini kaydetti.

Aileleri için her türlü fedakarlığı üstlenen, her türlü çileye göğüs geren, onların mutluluğunu kendi mutlulukları sayan babaların, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak için özveriyle çaba harcadıklarını bildiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu itibarla, üzerimizde hakkı olan anne ve babaların rızasını kazanmak, onların gönlünü hoş tutmak, onlara karşı her zaman vefa göstermek her evladın önceliği olmalıdır. Bu anlamlı günde, babasız büyümek zorunda kalan yetimlerimize sahip çıkılmasının, onların yüzlerinin güldürülmesinin de önemli olduğuna inanıyorum. Babalar günü vesilesiyle tüm babaları en kalbi duygularımla kutluyor; tüm vatandaşlarıma sevgilerimi, selamlarımı sunuyorum.”

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler