YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan kritik görüşme!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan kritik görüşme!
24 Şubat 2015 13:01
Başbakan Ahmet Davutoğlu 5 Mart'ta New York'ta BM Genel Sekreyeri ile görüşecek. Gündem Süleyman Şah operasyonu.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, daha önce Londra'da yapılan yatırımcılar konferansının ikinci ayağı olacak ziyarette, finans ve yatırım çevreleriyle bir araya gelinmesi amaçlanıyor. Ziyarette, doğrudan yatırımcılar ve portföy yatırımcılarıyla görüşmeler olacak.

G-20 Dönem Başkanı olarak finans çevreleriyle yapılacak kısıtlı katılımlı toplantılar dışında, önemli yatırımcılarla özel görüşmeler de gerçekleştirilecek.

Başbakan Davutoğlu, New York'taki temasları sırasında 5 Mart'ta BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile görüşecek. Görüşmede, başta Suriye, Irak ve Kıbrıs sorunu gibi önemli konular ele alınacak.

Davutoğlu, ziyaret sırasında düşünce kuruluşlarında toplantılara katılacak, Amerika'daki basın kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelecek.

Başbakanlık kaynakları, bir soru üzerine, sadece New York'a gerçekleştirilecek ziyaretin, finans ve yatırım odaklı olduğunu vurgulayarak, Amerikan yönetimiyle görüşmenin öngörülmediğini, zaten ihtiyaç olduğunda gerekli mekanizmalar aracılığıyla diyaloğun devam ettiğini bildirdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler