YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başabakan Erdoğan'dan MİT açıklaması
Başbakan Erdoğan Brüksel seyahati öncesi basın mensuplarnın sorularını yanıtladı
Başabakan Erdoğan'dan MİT açıklaması
20 Ocak 2014 / 19:09 Güncelleme: 20 Ocak 2014 / 19:43

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da TIR’ların aranmasına yönelik "Savcı benim iznim olmadan böyle bir müdahale içine giremez" dedi.

Başbakan Erdoğan, Brüksel’e hareketi öncesi düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin "CHP genel başkanı, MİT’i silah kaçakçılığı yapmakla suçladı. Siz neler söyleyeceksiniz? O TIR’lar neler taşıyor?" şeklindeki sorusu üzerine şunları dedi:

"Bir defa bu ifadeyi kullanan kişi bu ülkenin bir muhalefeti olamaz. Dünyada Milli İstihbarat Teşkilatları ne gibi görevler yapar bunlar bellidir. Ana muhalefetin genel müdürü MİT’in görev alanlarını bilmeyecek kadar bulunduğu makamdan uzaktır. Tavsiye diyorum 26’nci maddeyi açsın okusun. Bir defa savcı benim iznim olmadan kalkıp böyle bir müdahalenin içine giremez. MİT’in ne getirip ne götürdüğüne bakamaz. Bu paralel yapılanmanın işte diğer bir versiyonudur."

Erdoğan, kısa bir zaman önce atılan adımın bir başka devamı olduğunu vurgulayarak "Ne yazık ki burada jandarmamız da kullanılmıştır. Tabi burada gerek bu savcıyla ilgili, gerekse jandarmayla ilgili, komuta kademesini kast ediyorum, hepsiyle hukuki süreç başlatılmıştır. Gereği de bunlarla ilgili yapılacaktır" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Kendi istihbarat teşkilatını dünyaya bu şekilde lanse eden bir insanın vatanseverliğinden ben şüphe ediyorum. başka bir şeyde söylemeye gerek yok" ifadesini kullandı.

 

İHA

paralil ihanet
 // M.N.A
Aggez kardeşim Türkiye Cumhuriyeti dahada güçlenerek yoluna devam
edecek ama sizin gibi vatandaşlarımıza pensilvanyadan rica edecez size ananas Cumhuriyet kuracaz haydi şimdiden afiyet olsun...
21 Ocak 2014 Salı 07:36
aggggez beye
 // MM
hec merak etmeyin sizin gibilere ananas cumhuriyeti kuracaz Türkiye cumhuriyetini cekemeyenler catlasin...
21 Ocak 2014 Salı 05:30
Ihbar degerlendirilir AMA
 // Oruc
Ama eger MIT in bu isin icinde parmagi oldugu oradaki personelinden anlasiliyosa o zaman bunu kalkip, media bildiren vatan HAINIDIR . Kalkip bunu sorgulamak kimin haddine ? 2023 Cumhuriyetin hayirli olacak hic merak etmeyin, cünkü VATAN HAINLERI KENDILERINI DESIFRE EDIYORLAR . BIZI ANCAK ICIMIZDEKI HAINLERLE VURA BILIRLER . ...
20 Ocak 2014 Pazartesi 23:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler