YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bas parayı al tezkereyi"
CHP'li Muharrem İnce, bedelli askerlikle ilgili soruları yanıtladı. AK Parti'nin teklifini "'bas parayı al tezkereyi' olarak değerlendiren İnce, CHP'nin teklifinde fakir fukaranın da gözetildiğini söyledi.
"Bas parayı al tezkereyi"
24 Kasım 2011 / 14:18 Güncelleme: 24 Kasım 2011 / 14:20

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, bedelli askerlik tasarısıyla ilgili, ''AKP'ninki 'bas parayı al tezkereyi' teklifidir. Bizim teklifimizde fakir fukara da gözetiliyordu'' dedi.

İnce, uluslararası gazeteci örgütlerini kabulünde, bedelli askerlikle ilgili soruları yanıtladı.

CHP'nin bu konudaki teklifiyle Meclise sunulan tasarının birbiriyle alakası olmadığını ifade eden İnce, ''AKP'ninki 'bas parayı al tezkereyi' teklifidir. Bizim teklifimizde fakir fukara da gözetiliyordu'' diye konuştu. İnce, şunları söyledi:

''Başbakan hani kimsesizlerin kimi olacaktı  AKP'nin bu teklifi ayrıcalıklı bir zümreye tanınmış bir tekliftir. Bizim teklifimizle alakası yoktur. Bir köşe yazarı güzel yazdı; 'Parayla yapıyorsak bu işi, niye er olayım' dedi. Parayı artırabilir, yüzbaşı olarak terhis olmak isteyenler 50 bin avro, binbaşı olarak terhis olmak isteyenler 70 bin avro, hazır orgeneral açığı var, çok zengin çocuğu vardır, verir bir milyon avroyu orgeneral olarak terhis olabilir. Başbakan'ın kafası çalışır böyle işlere. Tüccar siyaseti de sever. Hazır açık varken 'orgeneral olarak terhis olacaklardan 2 milyon dolar alırım' desin, bence iyi de para kazanır bu işten.''


AA

BOŞ LAFLARIN BOŞ ADAMLARI
 // Mehmet Ali
SİZLER ANCA BOŞ LAFLARIN BOŞ ADAMLIĞINDAN BAŞKA BİR İŞE YARAMAYAN, KENDİ İÇİNDE BİLE TUTARLI OLMAYANLARIN TOPLULUĞUNDAN BAŞKA BİR ŞEY OLAMAZSINIZ.
SEÇİMDEN ÖNCE BEDELLİ DİYE BAĞIRIYORDUNUZ. ŞİMDİ NE OLDU Kİ?
BEDELLİYE KARŞISINIZ? BİRDE Bİ SÖZÜNÜZÜN ERİ OLUNDA VAADELİNİZİN ARDINDA DURU BARİİİİİİ!........
24 Kasım 2011 15:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler