YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Barzani: PKK çıkmaz sokağa girdi
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, “PKK sivilleri hedef almasıyla çıkmaz bir sokağa girdi. PYD de Baas rejiminden daha çok zulüm yapıyor" dedi.
Barzani: PKK çıkmaz sokağa girdi
16 Nisan 2016 / 12:45 Güncelleme: 16 Nisan 2016 / 17:17

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, 50 yıl rejime karşı mücadele verdiklerini ancak tek bir sivile bile zarar vermediklerini söyledi. 

THY’nin Diyarbakır’dan Erbil’e direk seferlerinin başladığı gün, Barzani’nin AK Partili bir grup milletvekili ile görüştüğü öğrenildi.

Mehdi Eker, Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, Abdullah Ağralı ve Orhan Miroğlu’nun bulunduğu görüşmede, Barzani’nin PKK’yı sert sözlerle eleştirdiği belirtildi.

Barzani’nin şunları kaydettiği bildirildi:

“PKK’nın şiddeti şehirlere taşıması, sivilleri hedef alması ve zarar vermesi çok yanlış. PKK çıkmaz bir sokağa girdi. Biz 50 yıl rejime karşı mücadele verdik. Ama bir tek sivile zarar vermedik. Bizim mücadelemiz sırasında, bir bölgenin etrafı sarıldı her şey tamamdı ama babam sivillere zarar gelmesin diye bize oraya girmemize izin vermemişti.

Biz sivillerin yanı sıra, okullara, enerji tesislerine ve yollara da zarar vermedik. Biz her zaman 10 yıl barışı beklemenin bir gün savaşmaktan daha iyi olduğunu savunduk.

PYD’nin uyguladığı baskı ve zulümden kaçan aşiret liderleri bize sığındı. Gelenler, ‘Baas rejiminden bile bu kadar baskı ve zulüm görmediklerini’ dile getirdiler. Esed PYD’den faydalandı ama Kürtlerin statüsünü garanti altına alan bir taahhüdü yok” 

Müslüman
 // MMOM
Müslüman, 4444 Salat-ı Tefriciye Duasını okuyun, dilek-hacet leriniz gerçekleşsin....
17 Nisan 2016 Pazar 19:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler