YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baroya ikinci pankart: Anlarsın ya!
Baroya ikinci pankart: Anlarsın ya!
23 Mart 2011 08:44
Beyoğlu'nda cübbelerini giyerek yürüyüş yapan İstanbul Barosu avukatları, yine Genç Siviller tarafından pankartla protesto edildi.

Avukatlar, 'Anlarsın ya baro!' yazılı pankart asan Genç Siviller'e tepki gösterdi. Genç Siviller'in geçtiğimiz yıllarda 'Darbeci baro Taksim'e hoş geldin' yazılı pankartı uzun süre konuşulmuştu.

Tünel'deki İstanbul Barosu önünde toplanan yaklaşık 1000 avukat, cübbelerini giyerek eylem yaptı. Baro Başkanı Ümit Kocasakal'ın öncülüğünde 'Demokrasi, hukuk devleti ve özgürlükler için artık yeter' yazılı pankart açan avukatlar, İstiklal Caddesi'nden yürümeye başladı. Avukatlara, İşçi Partisi ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri de destek verdi. Bu sırada, bir otele çıkan Genç Siviller üyesi 3 kişi, üzerinde 'Anlarsın ya baro!' yazılı pankart astı. Pankartı gören avukatlar, eylemcilere tepki gösterdi. İşçi Partili oldukları belirtilen üç genç pankartın bulunduğu otele koştu. Ve önce merdivenlerde Şehadet Çitil'i darp etti. Aynı zamanda avukat oldukları öğrenilen şahıslar daha sonra odadan çıkmaya çalışan Hülya Yalçınkaya'ya saldırdı. Eylemciler, polisin araya girmesiyle linç edilmekten kurtuldu. Pankart, eyleme destek veren TGB üyeleri tarafından indirildi. Ümit Kocasakal, özel yetkili mahkemelerin ve özel yargılama usullerinin kaldırılmasını istedi.

Zaman

bravo size..
 // ulubey
Ya ben bu genç sivillerin bulduğu ilginç sloganlara hastayım..tek kelimeyle herşeyi anlatabiliyorlar.. dünden beri bu, anlarsın ya yazısına gülmekteyim...:))...
23 Mart 2011 12:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler