YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baronlar firarda ablalar eylemde!
Elebaşı Fetullah Gülen ve önemli isimleri haklarındaki soruşturmalardan kurtulmak için yurtdışına kaçan FETÖ, protesto gösterilerinde ‘Ablalar’ dedikleri kadınları ön saflara itiyor.
Baronlar firarda ablalar eylemde!
07 Mart 2016 / 09:05 Güncelleme: 07 Mart 2016 / 17:52

Kumpas manşetleriyle Paralel Devlet Yapılanması’na cansuyu olan Zaman Gazetesi’ne kayyum atanmasını algı operasyonuna dönüştürmeye kalkışan FETÖ, bu kez sahaya  ‘Ablalar’ adı verdikleri kadınları sürdü.

Zaman Gazetesi binasının önündeki eylemde ön saflara itilen ‘Ablalar’ polisle karşı karşıyla getirildi.

Çıkan arbedenin görüntüleriyse ‘algı kayyumlarının’ yönettiği Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinin manşetlerinde mağdur gösterilme operasyonuna dönüştü.

HEPSİ KAÇTI

Zaman Gazetesi’ne kayyum atanması FETÖ’nün gerçek yüzünü de bir kez daha ortaya koydu.

28 Şubat döneminde başörtülü kadınlar asker baskısıyla öğrenim görme ve çalışma haklarını kullanamadıkları için büyük mağduriyet yaşarken, FETÖ’nün elabaşı Fetullah Gülen, ABD’ye kaçmadan önce “Başörtü füruattır” dedi.

FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişiminden başarısız çıkması üzerine, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, kısa süre önce görevi bırakarak firar etti.

Gazeteci Emre Uslu, eski savcılar Muammer Akkaş, Zekeriya Öz, Celal Kara, Fikret Seçen de örgütün yurtdışına kaçan önemli isimleri. Koza İpek’in sahibi Akın İpek, polis akademisinden Önder Aytaç, gazeteciler Tuncay Opçin, Adem Yavuz Arslan, Mustafa Özcan gibi isimler de ‘darbe girişimi’, ‘usulsüz dinleme’, ‘himmet adı altında haraç’ suçlamalarından yargılanmamak için soluğu yurtdışında aldı.  

ÖN SIRADALAR

FETÖ, Zaman’a kayyum atamasını protesto için örgütün tabanını ortaya sürdü.

‘Ablalar’ adı verilen kadınlar protestoda ön saftaydı.  Polis, ‘dağılın’ uyarısına uymayan protestocu gruplara müdahale etti. Ortaya çıkan görüntüler ise FETÖ’nün algı kayyumları atadığı Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinde aynı manşetle verildi.

Cumhuriyet, ‘Başörtülü bacılar yerlerde’  başlığını atarken, Sözcü ise ‘AK Parti iktidarında türbanlı kadınları yerde sürüklediler’ diye yazdı. Cumhuriyet ve Sözcü, FETÖ’ye destek veren medya olarak tarihe adlarını bir kez daha yazdırdı. 

FETÖ’NÜN MEDYA AĞI

Devletin istihbarat, güvenlik ve bürokrasisine sınav sorularını çalarak, hile ve kumpaslarla sızan FETÖ, operasyonlarını gerçekleştirmek için ise devasa medyasını kullandı. Samanyolu TV, Samanyolu Haber, Burç TV, Mehtap TV, Cihan Haber Ajansı, Zaman Gazetesi, Zaman Today’s, Aksiyon Dergisi, Bugün TV, Bugün Gazetesi, Kanaltürk TV bu medya kuruluşlarından sadece birkaçı.

Daha onlarca TV, gazete, radyo kanalı, dergi ve internet sitesiyle FETÖ hem Tahşiye, Balyoz, Amirallere Suikast gibi operasyonlarına medya ayağı yürütüp soruşturma delili oluşturdu, hem de reklam pastasından milyar dolarlık geliri kasasına koydu.

 

STAR

Evet neredeydiniz?
 // Boğaçhan
28 Şubat'ta zalim İslam düşmanlarının pis elleri başörtünüzü açarken neredeydiniz? Tabi ne de olsa "kainat imamınız" olacak o yalancı, başınızı açmanız için size fetva vermişti. Şimdi İslama ve millete en büyük hizmetleri yapan dindar hükümete kazan kaldırıyorsunuz. Yazıklar olsun!
Ne olacak, yıllarca Fetoş'un kitaplarını okumaktan beyni sulananlardan ne beklenir?...
07 Mart 2016 Pazartesi 14:41
Kastamonu Kardesim
 // uykucu
Aklina, ellerine saglik, omrune bereket insallah....
07 Mart 2016 Pazartesi 11:16
 // Ali
Siz aklınız sıra bu şekilde cihat yaptığınızı yada dine sahip çıktığınızımı düşünüyosunuz yazık . Siz bunları yaparken sizi bu yola sürükleyenler sizin gibi safların ,boğazınızdan artırıp verdiğiniz paralarla saraylarda keyif çatıyolar . Biran evvel tövbe edip hakyolun dönün devletinize biat edin . Bu devlet hepimize lazım...
07 Mart 2016 10:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler