YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baro Başkanı'ndan şok eden sözler İZLEYİN
İstanbul Baro başkanı Aydın, öyle bir söz söyledi ki...
Baro Başkanı'ndan şok eden sözler İZLEYİN
04 Ağustos 2009 / 18:21 Güncelleme: 04 Ağustos 2009 / 00:00

İstanbul Baro Başkanı Muammer Aydın, İmam Hatip Liseleri hakkında öyle bir söz söyledi ki, şaşırmamak mümkün değil..


YÖK'ün Meslek Liselerinin ÖSS'deki katsayı engelini kaldırması toplumun geniş kesiminde olumlu karşılanırken İstanbul Barosu kararın iptali için Danıştay'a başvurdu.


ATV'ye konuşan Baro Başkanı Muammer Aydın iptal gerekçelerini İmam Hatip Liseleri'ne dayandırırken İHL'ler hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu da sözleri ile ortaya koydu.


İmam Hatip Liselilerin avukat olmaması gerektiğini savunan Aydın, Hukuk Fakülteleri'nin Türkçe-Matematik ortalaması olan Eşit Ağırlıkla öğrenci aldığını oysa İmam Hatip Liseleri'nde matematik okunmadığını söyledi.


Baro Başkanı Muammer Aydın katsayıya yönelik tepkisini dile getirirken de şok bir ifade kullandı. 1999 yılına kadar eşit olarak sınava giren öğrencilerin önüne katsayı engelinin konulması konusunda ise "Ben 1999 yılına değil bugüne bakıyorum" dedi.


Aydın, katsayının kaldırılmış olmasının düz liseye gidenler için haksızlığa yol açtığını savunan Aydın'ın, "Yeni düzenleme fırsat eşitliği getirmiyor mu?" sorusuna verdiği cevap inanılır gibi değil: Eşitlik eşit insanlar arasında olur.


İŞTE O GÖRÜNTÜLER...


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN


 


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler