YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Barlas'tan cemaati kızdıracak isim önerileri
Mehmet Barlas cemaatin vakıflarıyla dalga geçti ve öyle iki yeni vakıf ismi buldu.
Barlas'tan cemaati kızdıracak isim önerileri
27 Şubat 2014 / 10:27 Güncelleme: 27 Şubat 2014 / 10:32

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas'tan bugün cemaat kanadının çok tepkisini çekecek bir yazı geldi. Kaset ve montajlarla cemaati ilişkilendiren Barlas, cemaate alternatif vakıf isimleri önerdi.

İşte Barlas'ın yazısından o bölüm;

Şubatın da sonu geldi... Yarın 1997'deki "28 Şubat post-modern darbesi"nin bir yıldönümünü daha kutlayacağız!.. Şu post-modern darbe keşke şubatın 29 çektiği yıllardan birinde yapılmış olsaydı ve onu dört yılda bir hatırlasaydık.

Ama hangi ay kaç çekerse çeksin, içinde bulunduğumuz 2014'ün her ayının her gününde dost-modern darbecilerin türlü çeşitli kalkışmalarına tanık olacağımız besbelli...

Bu açıdan Cemaat Holding bünyesinde bir de "Kasetçiler ve Montajcılar Vakfı" kurulsaydı, mutlaka olumlu sonuçlar alınırdı. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın "Abant Platformu" benzeri bir etkinlik her yıl elektronik aygıtların satıldığı bir mekânda, kasetçiler ve montajcılar için de başlatılırdı. Mesela buna "Doğubank İşhanı Platformu" denilebilirdi... Eski kuşak montajcılar deneyimlerini yeni kuşaklara aktarırdı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler