YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Barışı istemek insafsızlıktır!
Barışı istemek insafsızlıktır!
06 Nisan 2013 15:59
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, barış cümlelerinin evrensel olduğunu belirterek, ''Barışı isteyenlerin öncelikle kendisiyle barışık olması lazım'' dedi.

Tekin, Toplumsal Eğitim ve Gelişim Derneği Edirne Şubesi'nin açılışının ardından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gerçek sorunlarının üzerinin kapatılarak, televizyonlarda her akşam gereksiz tartışmaların yapıldığını savundu.

ABD'li Sarai Sierra'nın ölümüyle ilgili ülkenin bütün kurumlarının ayağa kalktığını ifade eden Tekin, ''Sierra'ya devlet ciddiyetiyle sahip çıkıldı. Acaba bu ülkede Edirne de dahil, kaybolan insanlarımıza sahip çıkan bir devlet var mı  Yüksek tartışmalar içerisinde toplumun gerçek gündemini ne yazık ki ötelemişiz, görmemezlikten gelmişiz'' diye konuştu.

Çözüm süreci

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, ''Çözüm süreci ve akil insanlar komisyonunun çalışmalarını nasıl buluyorsunuz'' sorusu üzerine, şöyle devam etti:

''Barış cümleleri evrenseldir. Çok kıymetlidir. Öyle 5 kelimeyle oluşacak bir cümle değildir. Barışı isteyenlerin öncelikle kendisiyle barışık olması lazım. Parlamentoda bir iç barış sağlanacaksa 4 siyasi partinin 3'ünün milletvekillerinin tutsak olduğu bir yerde barışı istemek insafsızlıktır, haksızlıktır. Şimdi kim bunlar, bize barış dersi öğretecek  Bunlar bize barışı önermiyor, hukuksuzluk öneriyor. Bunlar bize parlamentosuzluk öneriyor.''

Tekin, CHP'nin hukuka inanan bir parti olduğunu vurgulayarak, hukuksuz hiçbir alanda olmayacaklarını ifade ettiklerini kaydetti.

Konuşmasının ardından Gürsel Tekin ile CHP Parti Meclis üyesi Benan Baykal, CHP milletvekilleri Mahmut Tanal, Süheyl Batum, Ali Öngündüz, Recep Gürkan ve Kemal Değirmendereli, Saraçlar Caddesi'nde esnafı ziyaret etti.

 

AA

23:15
 // sebetaislerin karakteristik özellikleri
1.hepsi zengindirler
2.kamuflaj için, evlerinde Atatürk resmi, balkonlarından bayrak eksik olmaz.
3.çoğu okumuş, makam ve mevki sahibidirler
4.milliyetçi, ulusalcı, türkçü, tarikatçı, kemalist ayakları vardır
5. İslam ve kürt düşmanlarıdır. Alevilerden nefret eder, onlara dost görünürler
6.çoğu balkan asıllı yahudi dönmesidir.
7.ülkenin kilit yerlerinde mevkiye sahip olup, ekonomiye bunlar yön verir
8.kimse bunları eleştiremez...
06 Nisan 2013 23:15
17:48
 // SİVASIN ÖTESİNDEN
Sen gel bu lafları buralarda söyle de, boyunun ölçüsünü bir görelim. Kemalizm, Türkiyenin başına gelmiş en büyük musibettir. Bu ülkeyi sebetayist jönlere teslim etmeyiz. Yahudi dönmelerini elbet birgün kovacağız. Bundan emin olabilirsiniz. Yahudilerle barışık durun, kürtlere düşman kesilin öylemi!?...
06 Nisan 2013 17:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler