YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Barış sözcüğü ağzınıza yakışmıyor
Çukurca'da 24 askerimizin şehit olduğu saldırıların ardından açıklama yapan Başbakan Erdoğan birlik bütünlük mesajı verdi, "Bizi kimse yolumuzdan alıkoyamaz" dedi... Erdoğan'ın konuşmasından Demirtaş da nasibini aldı
Barış sözcüğü ağzınıza yakışmıyor
19 Ekim 2011 / 13:56 Güncelleme: 19 Ekim 2011 / 14:00

24 askerimizin şehit olduğu 18 askerimizin ise yaralandığı Hakkari'nin Çukuurca ilçesindeki saldırılar sonrası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı...

Şehitlere rahmet ve şehit ailelerine başsağlığı mesajı ile sözlerine başlayan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Sıcak takip olmak üzere geniş çaplı operasyonlar devam ediyor

Resmi Kazakistan ziyaretimi iptal ettim...

Komutanlar ve bakan arkadaşlar MİT müsteşarınında katılımıyla önemli bir toplantı gerçekleştirdik

Genelkurmay Başkanı bölgede... Biz de kendisi ile sürekli irtibattayız...

Türkiye düşmanları çok iyi bilmelidir ki Türkiye Sarıkamış, Çananakkale Kurtuluş savası olmak üzere Türkiye şehit kanlarıyla kurulmuş bir ülkedir.  Bu topraklar bu şekilde aziz vatan olmuştur. Bayrağımız rengini şehitlerimizin kanından almıştır.

İçerden ya da dışardan hiç bir saldırıya boyun eğmeyeceğimizi asla geri adım atmayacağımızı dostun da düşmanında iyi bilmesi gerekir.

Birliğe bütünlüğe kastedenler her zaman karşısında bu milleti bulacaktır. Bu ülkenin huzuruna istikararına dokunnlar yine aynı şekilde karşısında bu milleti bulacaktır

Kim teröre destek veriyorsa, Türkiye Cumhuriyetinin nefesi her zaman ensesinde olacaktır. Herkesden bunun hesabı sorulacaktır.

Uluslararası mücadelede her zaman etkin bir rol oynayan Türkiye diğer ülkelerden de tam ve mutlak bir dayanışma ve işbirliği beklemektedir.

Son dönemde yoğunluk gösteren terör faaliyetlerinin birilerinin maşası olduğu çok net ortaya konumuştur. Terör örgütü toplumu tahrik etmek provakasyon yapmaktan başka bir hedefi olmadığını göstermiştir

İmamları bebekleri masum sivivlleri öldüren Mühendis katleden öğretmen kaçıran kendi mensuplarına karşı bile acımasız olan terörö örgütünün toplumu kışkırtamaktan başka bir amacı yoktur.

Kim kendini kontol edemez metanetini koruyamazsa bilinki o zaman terör örgütünün istediğini vermiş olur...

Anayasa çalışamalarının başlayacağı gün yapılan bu hain saldırı bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. Biz aynen yolumuza devam edeceğiz.

Terörün karşısında durmak için birik bütünlük gerekmektedir. Muhalefetin eleştirileri sadece terör örgütünün işine gelir. Muhalefeti daha duyarlı daha dikkatli davranmaya davet ediyoruz.

PKK'yı terör örügütü olarak ilan edemeyenlerin bu sürece bir katkısı olamaz. Onların ağzına barış sözcüğüde yakışmıyor... Barış yaşanır Barış konuşulmaz.

Bugün her zamankinden daha fazla birlik bütünlük içinde olmalıyız

İNTERNET ANDICI

Hiç bir zaman böyle bir şeyin altına imza atmam. Benim imzam başka bir metinde vardır ki bunu başka yere çekenler terör örgütü ile iş birliği içinde olanladır

Medyayı daha duyarlı olmaya çağırıyorum. tahrik tohumları ekmek yerine duyarlı olmaları gerekir...

Şehitlerimize rahmet diliyorum...Aileierine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ve aziz milletime başsağlığı diliyorum.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler